Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"
24 травня 16:10
Комітет рекомендує парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект (реєстр. № 9199) докладніше
18 травня 09:21
Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Задорожний: «Пам’ятаємо та не пробачимо!» докладніше
10 травня 12:40
Відбулось засідання Комітету докладніше
03 травня 14:13
Верховною Радою України прийнято за основу законопроект реєстр. № 9199 від 11.04.2023, ініційований членами Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
28 квітня 15:14
28 квітня 2023 року Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії» № 3054-IX докладніше
26 квітня 14:30
«Кримськотатарській нації загрожує повне знищення, якщо Крим залишиться під російською окупацією» - член Комітету з прав людини Мустафа Джемілєв докладніше
26 квітня 12:57
Відбулось засідання Комітету докладніше
14 квітня 12:08
Заступниця голови Комітету Неллі Яковлєва: «Співпраця з Радою Європи є одним з пріоритетних напрямків роботи Комітету у сфері захисту прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії» докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

19 червня 2015, 14:31

Парламентський експертний семінар з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду

Сьогодні за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбувся Парламентський експертний семінар з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду.

"Ратифікація Римського Статуту та приєднання України до Міжнародного кримінального суду - це не примха якогось політика чи політичної сили, це зобов'язання, яке взяла на себе наша держава, підписавши Римський статут та ратифікувавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом",- наголосив Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря. "Зволікаючи з цим,  ми позбавляємо Україну міжнародно-правових засобів захисту від агресії Росії".

Він також нагадав, що Україна вже двічі зверталася до МКС стосовно визнання його юрисдикції: у лютому 2014 року щодо подій під час Євромайдану та у лютому 2015 року щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян.

Григорій Немиря підкреслив, що Комітет з прав людини підтримує ратифікацію Римського Статуту та приєднання України до Міжнародного кримінального суду.

"Минуло 15 років після того, як Україна підписала Римський Статут, але він досі не ратифікований. Після подій, які відбулися за останні 1,5 року, наші громадяни чекають від політиків відповідальності, покарання виних та неповторення подібного у майбутньому",- сказав Заступник голови Конституційної комісії України Віктор Мусіяка.

"Кожна демократичні країна вірить у те, що дотримання принципу верховенства права забезпечується Міжнародним кримінальним судом. Якщо Україна сповідує ті ж самі принципи, то Вам слід якомога скоріше ратифікувати Римський Статут та приєднатися до МКС",- підкреслив  Генеральний Секретар Парламентарів Глобальної Дії Давід Дона-Каттен.

За словами Радника з питань міжнародних відносин, члена Президії МКС Матіаса Гельмана, "саме Міжнародний кримінальний суд допомагає державам розслідувати найбільш серйозні порушення міжнародного права: тортури, військові злочини, депортацію, тощо та притягнути винних до відповідальності".

У заході, який проводили  Парламентарі Глобальної Дії, Правозахисний порядок денний та Центр Разумкова, брали участь керівництво Верховної Ради України, народні депутати України, представники Міжнародного кримінального суду, члени Європейського Парламенту, експерти та представники громадськості.