Вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, Голова Комітету закликав до консолідації зусиль у відстоюванні та дотриманні прав і свобод людини в нашій державі

28 вересня 2018, 11:17

 

В останні дні вересня українці вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру -  одного з найжахливіших символів Голокосту.  Лише 29 та 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві було вбито близько 34 тисяч євреїв, яких нищили тільки за те, що вони були євреями. Масові розстріли у Бабиному Яру проводилися аж до звільнення Києва від німецької окупації. У 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем, де страчували євреїв,  українців, поляків, росіян,  литовців, ромів, в’язнів Сирецького концтабору, радянських військовополонених, членів Організації українських націоналістів, душевнохворих, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших.  Усього ж за три роки окупації тут закатували щонайменше 100 тисяч людей різних національностей, віросповідань і політичних поглядів.

Тривалий час радянська влада намагалася замовчати трагедію у Бабиному Яру. У 2016 році СБУ оприлюднила архівні документи про боротьбу КДБ із пам’яттю про Бабин Яр. Замовчування історичної правди, злочинного нехтування правами є також злочином. Такі трагічні сторінки не можна забувати хоча б тому, щоб запобігти повторенню злочинів проти людяності.

Вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, закликаємо українське суспільство до консолідації зусиль у відстоюванні та дотриманні основоположних прав та свобод людини в нашій державі. В сучасній Україні не має бути місця антисемітизму, шовінізму, расизму,  ксенофобії та нетерпимості.