21 травня 2018, 13:16

Голова Комітету вчергове вимагає внести до порядку денного ВРУ законопроекти щодо захисту прав і свобод вимушених переселенців

 

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря в черговий раз вимагає включити до порядку денного законопроект щодо виплати пенсій громадянам України, які перебувають у зоні конфлікту, та вимушеним переселенцям, і законопроект щодо забезпечення реалізації виборчих прав цих категорій громадян України .

 

"На жаль, сьогодні вже в одинадцятий  раз я вимушений  звертатися з вимогою включити  до порядку денного законопроект № 6692, який  стосується права на отримання пенсій, в першу чергу, вимушеними переселенцями та громадянами України, які перебувають у зоні конфлікту. Теж саме стосується і законопроекту № 6240 щодо забезпечення реалізації  виборчих прав цієї категорії громадян України», - сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

«За наявною у Комітету інформацією, розгляд цих законопроектів блокується Кабінетом Міністрів України».

 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, реєстр. № 6692, розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема, ООН, Ради Європи, Норвезької ради в справах біженців   та громадських організацій, та який пройшов усі комітети ВРУ, та про Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, реєстр. № 6692, та Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), реєстр. № 6240, який забезпечить можливість внутрішньо переміщеній особі, іншим мобільним всередині країни громадянам реалізувати свої законні та конституційні виборчі права на місцевих виборах.

 

У цьому зв‘язку, Григорій Немиря повідомив, що був змушений звернутися до Єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнеса Хана  з проханням сприяти внесенню до порядку денного ВРУ законопроекту № 6692, і, наразі, Комітет отримав позитивну відповідь Єврокомісара.

 

«Я сподіваюся, що найближчим часом ми побачимо ці законопроекти в порядку денному», - зазначив він.

 

Окрім цього, Голова Комітету повідомив, що Комітет з прав людини майже завершив підготовку до другого читання Проекту Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, реєстр. № 5435, і розгляне його на найближчому засіданні. До нього подано 132 поправки, дві третини з яких враховано. Комітет в тісній співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста сподівається, що найближчим часом його зможе розглянути ВРУ.