Голова Комітету: закон про Омбудсмена має відповідати Паризьким Принципам ООН

25 травня 2017, 14:25

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив на необхідності внесення змін до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" з метою приведення його у відповідність до  Паризьких Принців ООН.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах парламенту.

За словами Григорія Немирі, До Комітету ВРУ з прав людини звернулася велика кількість авторитетних правозахисних організацій, які підкреслювали необхідність проведення попередніх консультацій з правозахисною спільнотою щодо відбору кандидатури на посаду Омбудсмена та його обрання у відповідності до Паризьких Принципів ООН.

"На майбутнє заслуговує уваги пропозиція внести зміни до закону України про Уповноваженого, які б передбачали максимальне дотримання  Паризьких Принципів, а саме проведення якомога ширших консультацій з громадськістю в процесі  обрання Омбудсмена",- наголосив він.

"Зараз все виглядає так, що посада Уповноваженого розподіляється за партійними квотами. А за визначенням Уповноважений має бути незалежною, незаангажованою, непартійною фігурою. На мою думку, в рамках діючого закону це не можна зробити".

Також він нагадав, що  відповідно до Закону про Уповноваженого на своєму вчорашньому засіданні Комітет ВРУ з прав людини розглянув питання про відповідність поданих кандидатур на посаду Уповноваженого вимогам законодавства,  і  зробив висновок, що три подані кандидатури відповідають цим вимогам і що не має інших факторів, які перешкоджають розгляду цих кандидатур ВРУ.

"Я хочу підкреслити, що Комітет не мав проводити і не проводив  голосування щодо підтримки або непідтримки того чи іншого кандидата. Згідно з законом Комітет мав розглядати тільки ті кандидатури, які зібрали більше 113 підписів народних депутатів. Саме тому Комітет розглянув наступні: Сергія Алєксєєва (від БПП), Людмили Денисової (від НФ)  та Олесандра Мамалиги (від Радикальної Партії)",- зауважив Григорій Немиря.