Анонси подій

Перейти до розділу
13 жовтня 09:27
Відбудеться засідання Комітету докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
07 жовтня 18:10
Голова Комітету Дмитро Лубінець провів зустріч з керівником департаменту з питань миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Сімоном Гайсбюлером докладніше
07 жовтня 17:51
Голова Комітету Дмитро Лубінець зустрівся зі співголовами Групи Кнесету з міжпарламентських зв’язків між Україною та Державою Ізраїль Євгеном Совою, Міхаелем Малкіелі та Арбелем Моше.
докладніше
06 жовтня 17:41
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 жовтня 15:30
Відбулась зустріч з представниками Асамблеї діаспор Світу докладніше
29 вересня 17:00
Відбувся круглий стіл на тему: «Нагляд за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних» докладніше
27 вересня 18:15
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин докладніше
15 липня 2021, 19:15

Зустріч Голови Комітету Лубінця Дмитра з Представником УВКБ ООН в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг

 

15 липня 2021 року відбулася зустріч Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Лубінця Дмитра Валерійовича з новим Представником УВКБ ООН в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг.  

В ході зустрічі Голова Комітету подякував УВКБ ООН за підтримку, що надається громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України,  внутрішньо переміщеним особам, увагу до питань шукачів притулку.

Сторони обговорили проблемні питання у цій сфері.

Кароліна Біллінг поінформувала, що за короткий час перебування на своїй посаді, вона побувала в м. Донецьку, Луганську, низці найближчих до них населених пунктах як на підконтрольній українській владі території, так і на тимчасово окупованій території України. Вона поінформувала про зацікавленість у підтримці функціонування КПВВ, відстоюванні прав людей з тимчасово окупованих територій на свободу пересування, отримання пенсій, отримання ними документів, зокрема свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть.

Голова Комітету повідомив пані Біллінг про умови, які створені українською владою на КПВВ, відкриті біля пунктів пропуску ЦНАПи, де можна швидко оформити відповідні документи, пункти вакцинування, де за бажанням особи можуть як зробити тести на COVID, так і вакцинуватися. Також звернув увагу на тотальну вимогу про отримання паспорта громадянина Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях,  створення перепон щодо перетину пунктів пропуску.

Сторони обмінялися думками про необхідність подальшого законодавчого унормування проблемних питань щодо захисту прав громадян з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Голова Комітету відзначив актуальність щойно ухваленого парламентом Закону «Про внесення зміни до розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» щодо тимчасових підстав незастосування адміністративних стягнень та заходів впливу за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї», який направлений на підпис Президенту України.

Пані Біллінг відмітила важливість проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, реєстр. № 4564, підготовленого Комітетом до другого читання.

       Також сторони домовились про продовження співпраці над проектом Закону про надання захисту іноземцям та особам без громадянства, реєстр.  № 3387.

У зустрічі взяли участь: Дмитро Лубінець, Голова Комітету; Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представник УВКБ ООН в Україні; Крістоф Бо, Старший радник з правових питань; Олена Тишкевич, Cпеціаліст з правових питань.