08 квітня 19:16
Відбувся круглий стіл на тему: «Запровадження засад перехідного правосуддя як передумови деокупації територій та реінтеграції населення» докладніше
08 квітня 09:20
Привітання Голови Комітету Дмитра Лубінця до Міжнародного дня ромів докладніше
07 квітня 19:38
Голова Комітету зустрівся з Комісаром Ради Європи з прав людини докладніше
06 квітня 17:28
Відбулось засідання Комітету докладніше
06 квітня 15:00
Відбувся круглий стіл на тему: «Обробка чутливих персональних даних: український контекст та міжнародні стандарти» докладніше
01 квітня 16:53
Відбулось засідання Комітету докладніше
31 березня 18:28
Відбулось засідання Комітету докладніше
25 березня 13:32
Відбувся круглий стіл на тему: «Шляхи удосконалення законодавства про забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб» докладніше
07 квітня 2021, 19:38

Голова Комітету зустрівся з Комісаром Ради Європи з прав людини

 

7 квітня 2021 року Голова Комітету Дмитро Лубінець зустрівся з Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович. Під час зустрічі, яка відбулася в рамках «контактної місії» Комісара РЄ в Україні, сторони обговорили широке коло питань. 

Серед низки актуальних питань, йшлося про дотримання прав та свобод людини на тимчасово окупованих територіях України та на лінії зіткнення.

Голова Комітету зазначив, що останнім часом цивільні особи також зазнають суттєвих труднощів через наявні обмеження свободи пересування, зокрема, запроваджені окупаційними адміністраціями, у зв’язку із ситуацією, спричиненою пандемією COVID-19. Такі обмеження негативно впливають на забезпечення прав цивільного населення на здоров'я, працю, соціальне забезпечення і достатній життєвий рівень.

Дмитро Лубінець повідомив також про факти порушення режиму припинення вогню, що почастішали з останній період, загибель чотирьох українських військових, та  висловив стурбованість нарощуванням російської військової присутності поблизу кордонів України.

В ході зустрічі також було обговорено забезпечення прав національних меншин в Україні. Голова Комітету повідомив про розробку нової редакції Закону України «Про національні меншини в Україні», робоча версія якого вже напрацьована і подана на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади. Згодом заплановані консультації та обговорення проекту з національними меншинами.

Ще одне важливе питанням, на яке звернула увагу Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович, це боротьба з насильством стосовно жінок в Україні та домашнім насильством, а також необхідність створення ефективної системи захисту постраждалих. З моменту спалаху пандемії COVID-19, коли зафіксовано різке зростання зареєстрованих випадків такого насильства, питання стало вкрай актуальним.

Сторони погодились, що зміцнення прав жінок в Україні, а також запобігання насильству стосовно жінок можливе, в тому числі, і через ратифікацію Стамбульської конвенції, яка була підписана Україною в 2011 році, але досі ще не ратифікована.

Голова Комітету висловив вдячність за підтримку Ради Європи, яка  реалізує в Україні низку важливих і актуальних проектів, дотичних до питань, що є предметом відання Комітету, а також запевнив, що Комітет, у свою чергу, завжди відкритий до співпраці задля зміцнення захисту прав людини в Україні.