Анонси подій

Перейти до розділу
20 вересня 12:00
Відбудеться засідання робочої групи докладніше
20 вересня 09:24
Відбудеться засідання Комітету докладніше
08 вересня 18:09
Відбулось засідання Комітету докладніше
01 вересня 16:47
Стартувала Всеукраїнська культурна мистецька подія Арт-караван "Чумацький шлях" докладніше
01 вересня 16:38
Інтерв'ю Голови Комітету Дмитра Лубінця докладніше
26 серпня 20:15
Відбувся круглий стіл на тему: «30 років Незалежності України: досягнення та перспективи розвитку державної етнонаціональної політики» докладніше
06 серпня 15:35
Про роботу Комітету за період п’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (1 лютого – 23 липня 2021 року) докладніше
23 липня 12:41
Відбулася зустріч з Генеральним директором Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер докладніше
15 липня 19:15
Зустріч Голови Комітету Лубінця Дмитра з Представником УВКБ ООН в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг докладніше
14 липня 18:23
Відбулось засідання Комітету докладніше
19 березня 2021, 13:44

Голова Комітету зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто

18 березня 2021 року Голова Комітету Лубінець Дмитро Валерійович зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто.

Пан Посол поінформував про стурбованість щодо захисту прав угорської національної меншини в Україні, зокрема щодо реалізації її мовних, освітніх прав. Йшлося також про гуманітарну допомогу, яку Вишеградський фонд та Угорщина надає для Луганської та Донецької областей, діяльність щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб на сході України, особливо в умовах пандемії, спричиненої СОVID-19, лікування за фінансування Угорського Уряду поранених українських військовослужбовців, оздоровлення українських дітей з сімей учасників АТО/ООС в Угорщині.

Голова Комітету подякував за надану допомогу, за підтримку територіальної цілісності України, засудження збройної агресії Російської Федерації, анексії Криму. Водночас Голова Комітету висловив сподівання на підтримку Угорщини в просуванні України до ЄС і НАТО.

Також Голова Комітету повідомив про роботу, яка ведеться робочою групою під його головуванням на проектом Закону «Про національні меншини в Україні». Наразі проект направлений на опрацювання і погодження до низки заінтересованих міністерств. Проект Закону був предметом обговорення на нараді в Офісі Президента України під головуванням Президента України Зеленського В.О. Було прийнято рішення про обов’язкове подальше обговорення проекту з представниками національних меншин в Україні. Проект має врегулювати статус національних меншин, забезпечити їх всебічні права і стати засторогою політичних маніпуляцій з цього приводу.

      Голова Комітету запропонував відновити роботу груп дружби в парламентах України та Угорщини, виступив з ініціативою провести онлайн-зустріч з головою відповідного Комітету в парламенті Угорщини. Передав через пана Посла запрошення доєднатися до участі в «Кримській платформі».

Сторони домовилися про подальшу співпрацю.