Анонси подій

Перейти до розділу
10 червня 12:08
Відбудеться засідання Комітету докладніше
27 травня 09:45
Всеукраїнське обговорення проекту нової редакції Закону України «Про національні меншини в Україні» докладніше
11 червня 10:33
Відбувся робочий візит до виправних колоній Полтавської області докладніше
04 червня 19:00
Відбулося всеукраїнське обговорення проекту нової редакції Закону України "Про національні меншини в Україні" докладніше
02 червня 18:21
Відбулось засідання Комітету докладніше
28 травня 19:15
Відбулась зустріч з представниками національних меншин у м. Чернівці докладніше
27 травня 09:45
Всеукраїнське обговорення проекту нової редакції Закону України «Про національні меншини в Україні» докладніше
26 травня 19:00
Відбулась зустріч з представниками національних меншин у м. Одеса докладніше
25 травня 19:00
Відбулась зустріч з представниками національних меншин у м. Мелітополь докладніше
24 травня 18:36
Відбулась зустріч з представниками національних меншин у м. Маріуполь докладніше
03 червня 2020, 17:17

Відбулось засідання Комітету

3 червня  2020 року відбулось засідання Комітету в режимі відеоконференції.

В ході засідання члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, реєстр. № 3048, та ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу.

Також народні депутати підтримали проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі, реєстр. № 3427. Рішення з цього питання буде надіслане до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, визначеного головним з підготовки даного законопроекту на розгляд Верховної Ради України.

Члени Комітету рекомендували не включати до порядку денного сесії Верховної Ради України проект Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо спроб відновлення масштабного водопостачання по Північно-Кримському каналу до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та закликів про нібито потребу такого відновлення, реєстр. № 3207.

Під час засідання розглянуто питання та ухвалено рішення про внесення постанови про щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2019 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні. Рекомендовано Верховній Раді України прийняти цю постанову за основу та в цілому. Крім цього, народні депутати вирішили ініціювати проведення парламентських слухань з питань у сфері прав людини на наступній сесії Верховної Ради України.

Підтримано пропозицію створити міжкомітетську  робочу групу  Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій  у Донецькій,  Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва  щодо парламентського контролю за виконанням міжнародних договорів та зобов’язань України  у сфері прав людини.

В засіданні взяли участь народні депутати України: Лубінець Д.В., Ткаченко М.М., Горбенко Р.О., Яковлєва Н.І., Умєров Р.Е., Бойко Ю.А., Джемілєв М., Касай К.І., Копиленко О.Л., Кузнєцов О.О., Мандзій С.В., Медведчук В.В., Тарасенко Т.П., Рабінович В.З., Чийгоз А.З., а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Денісова Л.Л.


Відеотрансляція засідання: