Анонси подій

Перейти до розділу
12 грудня 13:56
Відбудеться засідання Комітету докладніше
12 грудня 15:10
Верховна Рада ухвалила закони про захист прав бездомних та оформлення документів людям з зони АТО/ООС докладніше
10 грудня 12:15
Привітання Голови Комітету до Дня прав людини докладніше
06 грудня 17:11
Відбулось урочисте засідання Комітету докладніше
05 грудня 17:36
Відбулись експертні дискусії в рамках проведення Тижня прав людини у Верховній Раді України докладніше
05 грудня 16:34
Відбулась презентація моніторингу порушень прав людини в АР Крим та м. Севастополі докладніше
04 грудня 19:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 грудня 18:08
Відбулись експертні дискусії з питань відшкодування цивільним жертвам конфлікту та реформи системи реєстрації місця проживання в Україні докладніше
03 грудня 18:44
Відкриття виставки «Дорожня карта гуманітарних питань: 10 речей, які ви маєте знати, та 10 кроків, які треба вжити для покращення життя 5,2 млн українців на Донбасі» докладніше
07 жовтня 2019, 17:57

Уряду слід призначити віце-прем’єра з питань деокупації Криму та Донбасу – Дмитро Лубінець

Парламентський Комітет з питань прав людини наполягає на створенні в українському Уряді посади віце-прем’єра, який відповідатиме за деокупацію та реінтеграцію Криму та Донбасу.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець.

«Так чи інакше питання реінтеграції та деокупації Донбасу й Криму зачіпають інтереси мільйонів людей. Вони є інтерсекційними – тобто такими, що стосуються різних сфер економічного, політичного, культурного життя країни. Жодне міністерство нездатне одноособово взяти на себе таку місію. В той же час, якщо всі цим займатимуться без належної координації, буде лише хаос. Тому на роль координатора і провідника стратегії реінтеграції ми пропонуємо віце-премєра з цих питань», - наголосив Дмитро Лубінець.

Він відзначив, що це допоможе досягати чітких результатів, знаходити відповідальних за невдачі й мати єдиного комунікатора виконавчої влади з законодавчою в питаннях реінтеграції.

«Мусимо рухатись єдиним курсом до мети й мати перед собою дорожню карту дій, яка допоможе відновити суверенітет України над усіма нашими територіями. Сьогодні це питання номер один для держави, вирішення якого визначить майбутнє країни. Тому потрібен максимально високий рівень керівництва процесом. Його забезпечить зосередження повноважень в руках віце-прем’єр-міністра з питань деокупації та реінтеграції Криму й Донбасу», - заявив Дмитро Лубінець.

Він також повідомив, що 20-25 жовтня Комітет з питань прав людини проведе виїзне засідання на території Донецької та Луганської областей та закликав урядовців долучитися до нього.