Анонси подій

Перейти до розділу
12 грудня 13:56
Відбудеться засідання Комітету докладніше
12 грудня 15:10
Верховна Рада ухвалила закони про захист прав бездомних та оформлення документів людям з зони АТО/ООС докладніше
10 грудня 12:15
Привітання Голови Комітету до Дня прав людини докладніше
06 грудня 17:11
Відбулось урочисте засідання Комітету докладніше
05 грудня 17:36
Відбулись експертні дискусії в рамках проведення Тижня прав людини у Верховній Раді України докладніше
05 грудня 16:34
Відбулась презентація моніторингу порушень прав людини в АР Крим та м. Севастополі докладніше
04 грудня 19:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 грудня 18:08
Відбулись експертні дискусії з питань відшкодування цивільним жертвам конфлікту та реформи системи реєстрації місця проживання в Україні докладніше
03 грудня 18:44
Відкриття виставки «Дорожня карта гуманітарних питань: 10 речей, які ви маєте знати, та 10 кроків, які треба вжити для покращення життя 5,2 млн українців на Донбасі» докладніше
01 жовтня 2019, 18:00

Відбулося експертне обговорення на тему: «Тимчасово окуповані території: стан справ і перспективи»

1 жовтня 2019 року у Комітеті відбулося експертне обговорення на тему: «Тимчасово окуповані території: стан справ і перспективи».

В ході заходу відбувся обмін думками між народними депутатами України –  членами Комітету, представницею Уряду у Верховній Раді України Іриною Верещук, представниками Меджлісу кримськотатарського народу, громадськості, експертного середовища.

Під час обговорення підіймалися проблемні питання, з якими стикаються мешканці тимчасово окупованих територій та які потребують нагального вирішення, в тому числі з боку Уряду. Зокрема йшлося про проблеми з документуванням осіб,  які мешкають на тимчасово окупованих територіях України, в'їзду осіб на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях та виїзду з них, пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб та тих осіб, які мешкають на тимчасово окупованій території України.  

Учасники обговорення зазначили, що вирішення зазначених та інших проблемних питань потребує системного підходу з урахуванням особливостей, притаманних тимчасово окупованим територіям України. Одним із таких шляхів, на думку експертів, є вироблення фундаментальних підходів і визначення державної стратегії  щодо деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Крім того,  відсутність стратегічного бачення у цьому плані може призвести до згортання санкцій щодо держави-агресора та зменшення міжнародного тиску щодо неї. Комітет висловив готовність стати партнером Уряду у цьому напрямку.