15 серпня 11:13
Звіт про діяльність Комітету за період роботи Верховної Ради України восьмого скликання посилання...
12 липня 13:05
Голова Комітету звернувся до Президента України через невиплату пенсій вимушеним переселенцям докладніше
11 липня 13:35
Прийнято у першому читанні законопроект про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами докладніше
11 липня 11:53
Відкриті звернення Голови Комітету Немирі Г.М. до Уряду, Президента України і Голови Верховної Ради щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам докладніше
03 липня 17:25
В Комітеті відбулася дискусія щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
01 липня 13:29
Комітет проведе засідання щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
20 червня 17:58
Голова Комітету зустрівся із Головою Моніторингової Місії ООН з прав людини докладніше
20 червня 17:50
3 липня відбудеться спільне засідання Комітетів ВРУ з прав людини та з питань соціальної політики докладніше
01 липня 2019, 13:29

Комітет проведе засідання щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря повідомив, що 3 липня Комітет проведе розширене засідання  з метою врегулювання ситуації, яка склалась через невиконання рішень судів стосовно поновлення  виплати пенсій та  заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам».

«Ще минулого року Верховний Суд України виніс рішення у зразковій справі щодо поновлення виплати пенсій та  заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам. У зв‘язку з цим судами перших інстанцій було винесено тисячі позитивних рішень за  аналогічними позовами. Але органи Пенсійного фонду всупереч норм законодавства не виконують рішення судів», - сказав він.

«Станом на сьогодні виплати заборгованості вимушеним переселенцям не здійснено по 90% справ. Саме тому 3 липня Комітет ВРУ з прав людини проведе розширене засідання з метою врегулювання в цій ситуації».

За словами Григорія Немирі, на це засіданні запрошені міністр соціальної політики України, міністр юстиції України, Голова правління Пенсійного фонду України,  судді  Верховного суду України, які ухвалювали це зразкове рішення, уповноважений України у справах ЕСПЛ, народні депутати України та представники громадських організацій.

«Ми хочемо розібратися: хто має понести відповідальність за те, що в Україні не виконується рішення Верховного Суду України щодо поновлення  виплати пенсій та  заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам», - наголосив він.

Засідання відбудеться 3 липня 2019 р. о 14.30 за адресою: вул. Грушевського 18/2, кім. 12.