Анонси подій

Перейти до розділу
12 грудня 13:56
Відбудеться засідання Комітету докладніше
12 грудня 15:10
Верховна Рада ухвалила закони про захист прав бездомних та оформлення документів людям з зони АТО/ООС докладніше
10 грудня 12:15
Привітання Голови Комітету до Дня прав людини докладніше
06 грудня 17:11
Відбулось урочисте засідання Комітету докладніше
05 грудня 17:36
Відбулись експертні дискусії в рамках проведення Тижня прав людини у Верховній Раді України докладніше
05 грудня 16:34
Відбулась презентація моніторингу порушень прав людини в АР Крим та м. Севастополі докладніше
04 грудня 19:01
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 грудня 18:08
Відбулись експертні дискусії з питань відшкодування цивільним жертвам конфлікту та реформи системи реєстрації місця проживання в Україні докладніше
03 грудня 18:44
Відкриття виставки «Дорожня карта гуманітарних питань: 10 речей, які ви маєте знати, та 10 кроків, які треба вжити для покращення життя 5,2 млн українців на Донбасі» докладніше
06 червня 2019, 16:17

Відбулося спільне засідання комітетів з питань прав людини ВРУ та Сейму Литовської Республіки

Сьогодні відбулося спільне засідання комітетів з питань прав людини Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки з обговорення питання: «Проблеми та виклики пов’язані із захистом прав і свобод людини в умовах неоголошеної війни Росії проти України, що призвела до анексії Криму та окупації частини території Донбасу».

«Радий вітати Вас у нашому Комітеті. Ми щиро вдячні Литві за послідовну підтримку нашої держави, ми це високо цінуємо. Ми також цінуємо те, що між нашими країни існують добросусідські відносини та тісна співпраця»,- наголосив Голова Комітету ВРУ Григорій Немиря.

Він звернув увагу присутніх на проблеми, які існують у сфері дотримання прав і свобод людини в Україні, в першу чергу внутрішньо переміщених осіб і громадян України, які залишилися в анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу.

Григорій Немиря також нагадав, що згідно з даними ООН Україна займає 9-те місце у світі за кількістю ВПО, та 4-те після Сирії,  Іраку та Йємену за темпами зростання кількості ВПО.

«Позиція Литви залишається незмінною. Ми підтримує територіальну цілісність та суверенітет України», - наголосив Голова Комітету Сейму Литви Валеріус Сімулік.

Він також повідомив, що сьогодні Сейм Литви прийняв резолюцію щодо визнання геноцидом злочинів Радянського союзу проти кримських татар у 1944 році, у якій закликав міжнародну спільноту демонструвати солідарність з кримськими татарами та продовжувати політику невизнання анексії Криму.

Член Комітету Сейму Андріус Навіцкас наголосив на необхідності посилення міжнародної співпраці задля встановлення миру на території України та відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Член Комітету ВРУ Рефат Чубаров наголосив на необхідності спільного пошуку механізмів протидії агресії Росії проти нашої держави та наслідків, пов’язаних з цією агресією, зокрема порушення прав і свобод людини.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про проблеми, які наразі існують в галузі  дотримання прав і свобод людини, та детально поінформувала про ініціативи омбудсмена у цій сфері. Вона також закликала до продовження співробітництва з протидії агресії Росії.

«Це унікальне засідання двох Комітетів, яке є продовженням плідної співпраці між нашими державами»,- підкреслив Посол Литви Марюс Януконіс.