12 липня 13:05
Голова Комітету звернувся до Президента України через невиплату пенсій вимушеним переселенцям докладніше
11 липня 13:35
Прийнято у першому читанні законопроект про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами докладніше
11 липня 11:53
Відкриті звернення Голови Комітету Немирі Г.М. до Уряду, Президента України і Голови Верховної Ради щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам докладніше
03 липня 17:25
В Комітеті відбулася дискусія щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
01 липня 13:29
Комітет проведе засідання щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
20 червня 17:58
Голова Комітету зустрівся із Головою Моніторингової Місії ООН з прав людини докладніше
20 червня 17:50
3 липня відбудеться спільне засідання Комітетів ВРУ з прав людини та з питань соціальної політики докладніше
20 червня 08:54
Голова Комітету закликає захистити права та свободи вимушених переселенців докладніше
06 червня 2019, 16:17

Відбулося спільне засідання комітетів з питань прав людини ВРУ та Сейму Литовської Республіки

Сьогодні відбулося спільне засідання комітетів з питань прав людини Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки з обговорення питання: «Проблеми та виклики пов’язані із захистом прав і свобод людини в умовах неоголошеної війни Росії проти України, що призвела до анексії Криму та окупації частини території Донбасу».

«Радий вітати Вас у нашому Комітеті. Ми щиро вдячні Литві за послідовну підтримку нашої держави, ми це високо цінуємо. Ми також цінуємо те, що між нашими країни існують добросусідські відносини та тісна співпраця»,- наголосив Голова Комітету ВРУ Григорій Немиря.

Він звернув увагу присутніх на проблеми, які існують у сфері дотримання прав і свобод людини в Україні, в першу чергу внутрішньо переміщених осіб і громадян України, які залишилися в анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу.

Григорій Немиря також нагадав, що згідно з даними ООН Україна займає 9-те місце у світі за кількістю ВПО, та 4-те після Сирії,  Іраку та Йємену за темпами зростання кількості ВПО.

«Позиція Литви залишається незмінною. Ми підтримує територіальну цілісність та суверенітет України», - наголосив Голова Комітету Сейму Литви Валеріус Сімулік.

Він також повідомив, що сьогодні Сейм Литви прийняв резолюцію щодо визнання геноцидом злочинів Радянського союзу проти кримських татар у 1944 році, у якій закликав міжнародну спільноту демонструвати солідарність з кримськими татарами та продовжувати політику невизнання анексії Криму.

Член Комітету Сейму Андріус Навіцкас наголосив на необхідності посилення міжнародної співпраці задля встановлення миру на території України та відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Член Комітету ВРУ Рефат Чубаров наголосив на необхідності спільного пошуку механізмів протидії агресії Росії проти нашої держави та наслідків, пов’язаних з цією агресією, зокрема порушення прав і свобод людини.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про проблеми, які наразі існують в галузі  дотримання прав і свобод людини, та детально поінформувала про ініціативи омбудсмена у цій сфері. Вона також закликала до продовження співробітництва з протидії агресії Росії.

«Це унікальне засідання двох Комітетів, яке є продовженням плідної співпраці між нашими державами»,- підкреслив Посол Литви Марюс Януконіс.