20 березня 17:57
У Комітеті відбулася дискусія докладніше
18 березня 14:11
Голова Комітету закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісті докладніше
14 березня 16:15
Відкрите звернення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». докладніше
13 березня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
12 березня 15:37
Голова Комітету зустрівся з Послом Румунії докладніше
11 березня 13:21
Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців докладніше
04 березня 16:09
Голова Комітету зустрівся з Послом Швейцаріі докладніше
28 лютого 15:17
Голова Комітету зустрівся з Послом Литви докладніше
11 березня 2019, 13:21

Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що влада України де факто продовжує вести ганебну політику дискримінації внутрішньо переміщених осіб.

«На жаль, я знову мушу констатувати відсутність в порядку денному парламенту основних законопроектів, які стосуються захисту прав і свобод українців, зокрема внутрішньо переміщених осіб – майже двох мільйонів наших співгромадян. На розгляд депутатів не винесені законопроект щодо виплати пенсій ВПО і законопроект про забезпечення їхніх виборчих прав»,- сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240, який було зареєстровано більше,  ніж півтора роки тому, та Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, який було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій та зареєстровано більше року тому.

«Це вчергове підтверджує, що ця влада не є владою усіх громадян України. Вона свідомо дискримінує громадян нашої країни - внутрішніх переселенців, які не мають доступу до законно зароблених пенсій. Те ж саме стосується і забезпечення їхніх виборчих прав», - наголосив Григорій Немиря.