15 травня 16:40
Відбулося засідання Комітету докладніше
15 травня 16:35
Члени Комітету зустрілися з Верховним Комісаром ОБСЄ докладніше
13 травня 13:00
Голова Комітету закликав винести на розгляд парламенту законопроект про політичних в’язнів докладніше
08 травня 12:51
ЗАЯВА членів Комітету з приводу рішення керівництва РФ про спрощення процедури набуття російського громадянства мешканцями окупованих територій Донецької та Луганської областей посилання...
11 квітня 12:08
Голова Комітету звернувся до Уряду щодо надання копії розпорядження про утворення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин посилання...
10 квітня 16:18
Комітет заслухав інформацію КМУ щодо виконання Закону про зниклих безвісті докладніше
22 березня 11:24
Голова Комітету зустрівся з Послом Франції докладніше
22 березня 10:36
На наступному засіданні Комітет заслухає інформацію КМУ про вжиті заходи щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України "Про зниклих безвісті" посилання...
27 лютого 2019, 12:37

Голова Комітету взяв участь у конференції Конгресу Ради Європи щодо виборчих прав вимушених переселенців

 

Сьогодні  Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря взяв участь у конференції Конгресу Ради Європи щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на місцевому рівні в Україні.

«Я представляю Комітет ВРУ з прав людини, у членів якого, незважаючи на належність до опозиції чи до більшості, немає розбіжностей стосовно необхідності недискримінаційного підходу щодо забезпечення прав і свобод вимушених переселенців, в тому числі щодо їхніх громадянських прав, зокрема виборчих»,- наголосив Григорій Немиря.

«Але, на жаль, досі на законодавчому рівні не ліквідована дискримінація по відношенню до ВПО, зокрема у тому що стосується їхніх виборчих прав».

У цьому зв’яку він нагадав про законопроект № 6240 щодо внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), реєстр. № 6240, підтриманий представниками усіх парламентських фракцій, розроблений за сприяння міжнародних і неурядових організацій, включаючи Раду Європи, та зареєстрований у ВРУ більше року тому.

«Чому досі не винесений на розгляд парламенту законопроект № 6240 про виборчі прав ВПО?  Це відбувається тому, що відсутня політична воля та тому, що це комусь невигідно»,- підкреслив Голова Комітету.

Він нагадав, що наступного року в Україні відбудуться місцеві вибори, а цього року - парламентські, і цих виборах вимушені переселенці не зможуть повноцінно брати участь.

«Сотні тисяч українських громадян позбавлені своїх прав.  Це стосується не лише виборчих, а й соціальних прав. Як можуть бути вибори справедливими, якщо така велика частина громадян позбавлені права брати в них участь»,- підкреслив Григорій Немиря.

Він також запропонував провести наступну конференцію щодо виборчих прав ВПО в містах на Сході України.

Віце-Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Барбара Точе повідомила, що її місія спостерігає за виборами в Україні з 2002 року, і, зокрема була присутня і на виборах 2015 року, та висловила свою стурбованість щодо проведення цих виборів

«Ми були дуже стурбовані тим, що така велика кількість людей не змогла проголосувати на місцевих виборах 2015 року»,- сказала вона.

«Одним з пріоритетів Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рік є посилення демократії на місцевому рівні і покращення адаптації внутрішньо переміщених осіб до життя місцевих громад»,- наголосив Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи (Конгрес Ради Європи) провів зазначену  конференцію з метою обговорення кроків, необхідних за-для забезпечення участі ВПО у виборах  в рамках реалізації проектів Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» та «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки  та  обговорення подальшої діяльності у відповідності до Рекомендації 419 (2018) та Резолюції 431 (2018) Конгресу Ради Європи.

У конференції брали участь  представники Уряду України, Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, а також члени Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та експерти з метою пошуку спільних рішень та можливостей підтримки впровадження відповідних законодавчих змін, спрямованих на забезпечення участі ВПО у місцевих виборах.


Нагадаємо, що Внутрішньо переміщені особи (ВПО) складають близько 1.5 мільйони населення України. Вимушене переселення поставило перед ними значні виклики стосовно дотримання їх прав. Перепони юридичного та практичного характеру обмежують ВПО у їх виборчих правах на місцевих виборах. В Рекомендації Конгресу Ради Європи 386 (2016) про «Спостереження за місцевими виборами в Україні» Конгрес закликав Україну врахувати цей аспект в контексті наступних місцевих виборів, запланованих на 2020 рік.