20 березня 17:57
У Комітеті відбулася дискусія докладніше
18 березня 14:11
Голова Комітету закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісті докладніше
14 березня 16:15
Відкрите звернення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». докладніше
13 березня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
12 березня 15:37
Голова Комітету зустрівся з Послом Румунії докладніше
11 березня 13:21
Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців докладніше
04 березня 16:09
Голова Комітету зустрівся з Послом Швейцаріі докладніше
28 лютого 15:17
Голова Комітету зустрівся з Послом Литви докладніше
30 січня 2019, 13:14

Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему: «Політика соціальної згуртованості в рік виборів: виклики і ризики для національної єдності та побудови миру на Сході України»»

Сьогодні Голова комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря взяв участь у сьомій зустрічі Національної платформи «Політика соціальної згуртованості в рік виборів: виклики і ризики для національної єдності та побудови миру на Сході України».

«Хотів би підкреслити, що, коли ми говоримо про людей, які мешкають на підконтрольній і непідконтрольній території, слід пам’ятати, що всі вони є громадянами України. І у  нас не існує проблем у відносинах між собою серед громадян цих категорій, але існує проблема у відносинах між громадянами і владою»,- наголосив він.

За словами Григорія Немирі, влада України де факто проводить політику послаблення національної згуртованості та неповаги до прав і свобод громадян України.

Як приклади він навів ситуацію з виконанням Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, який було ухвалено нещодавно. Досі не створена Комісія та реєстр зниклих безвісті, як це передбачено законом, підзаконні акти не приведені у відповідність до цього законодавчого акту.

Окрім того, за його словами, вже майже два роки на розгляд ВРУ не виноситься  законопроект № 6692 щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям два законопроекти, який на сьогодні є базовими для  захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Продовжують діяти дискримінаційні підзаконні акти КМУ по відношенню до цієї категорії громадян. У бюджеті на 2019 істотно зменшено фінансування потреб ВПО у порівнянні з минулими роками.

За даними Управління з координації гуманітарних питань ООН, на Донбасі в 2018 році понад 50 осіб померли під час перетину лінії зіткнення на Донбасі, а лише від початку 2019 року - вже  вісім осіб.

«Ось так влада «бореться» за уми та серця наших громадян. На жаль, в Україні продовжує де факто функціонувати політика прямої і непрямої дискримінації вимушених переселенців»,- підкреслив Григорій Немиря.

У цьому зв‘язку він закликав до «запровадження нової державної політики по відношенню до вимушених переселенців та громадян України, які залишилися в Криму і на тимчасово окупованій частині території Донбасу, не лише задля реінтеграції, а, в першу чергу, для дотримання прав і свобод усіх громадян України».

Спеціальний доповідач, Радник координатора офісу ООН в Україні з питань миру і розвитку Стен Вейтсман представив дослідження «Індекс Соціальної згуртованості і примирення в 2018 - чи є новий коридор можливостей для України?». Зокрема, він відзначив зниження рівня персональної та економічної безпеки громадян, які мешкають в частинах Донецької та Луганської областей, що розташовані біля лінії зіткнення. Окрім того, він звернув увагу на низький рівень довіри до представників центральної влади у цієї категорії громадян. 

Євген Бистрицькии?, голова громадської ініціативи Виборча Рада UА, закликав до діалогу між громадянським суспільством та місцевою владою задля успішної реінтеграції із підтримкою центральної влади.

«Це запорука національної консолідації»,- сказав він.

У зустрічі, яка пройшла у форматі круглого столу, брали участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, представники міжнародних та громадських організацій України, експерти та журналісти. 

Нагадаємо, що Національна платформа "Діалог про мир та безпечну реінтеграцію" заснована консорціумом незалежних українських громадських організацій, в партнерстві з Комітетом ВРУ з прав людини, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерствами закордонних справ Швейцарії та Фінляндії за технічної підтримки міжнародної організації Crisis Management Initiative (CMI).

Цілями Платформи є створення і забезпечення функціонування позапартійної, професійної та інклюзивної платформи, відкритої для різних суб'єктів і осіб, які виступають за досягнення стійкого миру на території Луганської та Донецької областей, в тому числі ефективну політику реінтеграції та забезпечення національної єдності в Україні, обговорення методів деокупації регіону в контексті дотримання стандартів прав людини, а також міжнародного досвіду побудови заходів довіри і стійкого миру в плюралістичному суспільстві.

На базі Платформи проводяться щомісячні публічні заходи за участі представників українських центральних і місцевих виконавчих органів влади, народних депутатів, представників місцевих громад та регіонів, громадських організацій та міжнародних експертів, дипломатичних організацій і місій.