20 березня 17:57
У Комітеті відбулася дискусія докладніше
18 березня 14:11
Голова Комітету закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісті докладніше
14 березня 16:15
Відкрите звернення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». докладніше
13 березня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
12 березня 15:37
Голова Комітету зустрівся з Послом Румунії докладніше
11 березня 13:21
Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців докладніше
04 березня 16:09
Голова Комітету зустрівся з Послом Швейцаріі докладніше
28 лютого 15:17
Голова Комітету зустрівся з Послом Литви докладніше
15 січня 2019, 14:31

Григорій Немиря: В Україні триває політика дискримінації вимушених переселенців

 

У порядку денному Верховної Ради вкотре відсутні найбільш важливі для захисту прав вимушених переселенців законопроекти.

Про це під час засідання Погоджувальної ради заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря.

«У державі триває політика прямої та непрямої дискримінації понад 1,5 мільйонів українських громадян», - наголосив політик.

Крім того, він нагадав, що 12 липня 2018 року Парламент ухвалив Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти, який забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів. За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, їх налічується вже понад 2 тисячі, додав Григорій Немиря.

«2 серпня закон набув чинності. За 3 місяці уряд України мав створити комісію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (йдеться про війну), створити єдиний реєстр і привести у відповідність нормативно-правові акти. Жодну з цих трьох речей не зроблено», - сказав він.

Григорій Немиря обурився діям влади, яка продовжує бити себе в груди і висловлювати патріотичні, але порожні речі, «коли йдеться про брутальне невиконання закону про правовий статус і соцзахист осіб, зниклих безвісти».