15 травня 16:40
Відбулося засідання Комітету докладніше
15 травня 16:35
Члени Комітету зустрілися з Верховним Комісаром ОБСЄ докладніше
13 травня 13:00
Голова Комітету закликав винести на розгляд парламенту законопроект про політичних в’язнів докладніше
08 травня 12:51
ЗАЯВА членів Комітету з приводу рішення керівництва РФ про спрощення процедури набуття російського громадянства мешканцями окупованих територій Донецької та Луганської областей посилання...
11 квітня 12:08
Голова Комітету звернувся до Уряду щодо надання копії розпорядження про утворення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин посилання...
10 квітня 16:18
Комітет заслухав інформацію КМУ щодо виконання Закону про зниклих безвісті докладніше
22 березня 11:24
Голова Комітету зустрівся з Послом Франції докладніше
22 березня 10:36
На наступному засіданні Комітет заслухає інформацію КМУ про вжиті заходи щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України "Про зниклих безвісті" посилання...
15 січня 2019, 14:31

Григорій Немиря: В Україні триває політика дискримінації вимушених переселенців

 

У порядку денному Верховної Ради вкотре відсутні найбільш важливі для захисту прав вимушених переселенців законопроекти.

Про це під час засідання Погоджувальної ради заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря.

«У державі триває політика прямої та непрямої дискримінації понад 1,5 мільйонів українських громадян», - наголосив політик.

Крім того, він нагадав, що 12 липня 2018 року Парламент ухвалив Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти, який забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів. За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, їх налічується вже понад 2 тисячі, додав Григорій Немиря.

«2 серпня закон набув чинності. За 3 місяці уряд України мав створити комісію з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (йдеться про війну), створити єдиний реєстр і привести у відповідність нормативно-правові акти. Жодну з цих трьох речей не зроблено», - сказав він.

Григорій Немиря обурився діям влади, яка продовжує бити себе в груди і висловлювати патріотичні, але порожні речі, «коли йдеться про брутальне невиконання закону про правовий статус і соцзахист осіб, зниклих безвісти».