Анонси подій

Перейти до розділу
09 жовтня 13:13
Відбудуться виїзні засідання Комітету докладніше
16 жовтня 16:49
Відбувся правозахисний форум на тему: «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний для нового парламенту» докладніше
07 жовтня 17:57
Уряду слід призначити віце-прем’єра з питань деокупації Криму та Донбасу – Дмитро Лубінець докладніше
01 жовтня 18:00
Відбулося експертне обговорення на тему: «Тимчасово окуповані території: стан справ і перспективи» докладніше
17 вересня 18:09
Комітет з питань прав людини ініціює відновлення посади Урядового уповноваженого з етнополітики докладніше
17 вересня 15:03
Відбулося засідання Комітету докладніше
09 вересня 18:47
У Комітеті відбулась зустріч з представниками правозахисних організацій докладніше
04 вересня 17:38
Відбулося засідання Комітету докладніше
15 серпня 11:13
Звіт про діяльність Комітету за період роботи Верховної Ради України восьмого скликання посилання...
05 листопада 2018, 13:30

Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців

 

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що влада України реалізує політику прямої і непрямої дискримінації внутрішньо переміщених осіб в аспекті їхніх виборчих і соціальних прав.

 

«Вчергове я змушений констатувати, що в порядку денному Верховної Ради на цей пленарний тиждень відсутні ключові законопроекти щодо захисту прав і свобод вимушених переселенців.  Це законопроект № 6692 щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям та законопроект № 6240 про виборчі права ВПО», - сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240, який було зареєстровано більше,  ніж півтора роки тому, та Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, який було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій, зареєстровано більше року тому та розглянуто профільним Комітетом більше року тому.

 

«Комітет з прав людини та Комітет з питань соціальної політики вже півтора роки чекають, коли ці законопроекти будуть винесені на розгляд до сесійної зали. Не дочекалися поки що ... На жаль, це вчергове підтверджує, що владою проводиться політика прямої і непрямої дискримінації вимушених переселенців. І цьому треба покласти край», - підкреслив він.

 

 У цьому зв‘язку Григорій Немиря нагадав, що під час свого останнього візиту до Києва минулого тижня Канцлер Німеччини Ангела Меркель наголошувала на необхідності захисту прав і свобод громадян України, в тому числі і внутрішньо переміщених осіб.