20 березня 17:57
У Комітеті відбулася дискусія докладніше
18 березня 14:11
Голова Комітету закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісті докладніше
14 березня 16:15
Відкрите звернення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». докладніше
13 березня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
12 березня 15:37
Голова Комітету зустрівся з Послом Румунії докладніше
11 березня 13:21
Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців докладніше
04 березня 16:09
Голова Комітету зустрівся з Послом Швейцаріі докладніше
28 лютого 15:17
Голова Комітету зустрівся з Послом Литви докладніше
05 листопада 2018, 13:30

Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців

 

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що влада України реалізує політику прямої і непрямої дискримінації внутрішньо переміщених осіб в аспекті їхніх виборчих і соціальних прав.

 

«Вчергове я змушений констатувати, що в порядку денному Верховної Ради на цей пленарний тиждень відсутні ключові законопроекти щодо захисту прав і свобод вимушених переселенців.  Це законопроект № 6692 щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям та законопроект № 6240 про виборчі права ВПО», - сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240, який було зареєстровано більше,  ніж півтора роки тому, та Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, який було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій, зареєстровано більше року тому та розглянуто профільним Комітетом більше року тому.

 

«Комітет з прав людини та Комітет з питань соціальної політики вже півтора роки чекають, коли ці законопроекти будуть винесені на розгляд до сесійної зали. Не дочекалися поки що ... На жаль, це вчергове підтверджує, що владою проводиться політика прямої і непрямої дискримінації вимушених переселенців. І цьому треба покласти край», - підкреслив він.

 

 У цьому зв‘язку Григорій Немиря нагадав, що під час свого останнього візиту до Києва минулого тижня Канцлер Німеччини Ангела Меркель наголошувала на необхідності захисту прав і свобод громадян України, в тому числі і внутрішньо переміщених осіб.