08 лютого 12:41
Голова Комітету зустрівся з Послом Греції докладніше
07 лютого 16:52
Відбулося засідання Комітету докладніше
30 січня 13:14
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему: «Політика соціальної згуртованості в рік виборів: виклики і ризики для національної єдності та побудови миру на Сході України»» докладніше
17 січня 16:03
Голова Комітету зустрівся з Послом Угорщини докладніше
15 січня 14:31
Григорій Немиря: В Україні триває політика дискримінації вимушених переселенців докладніше
19 грудня 16:57
Сьогодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
17 грудня 15:17
Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 грудня 18:00
Відбулась презентація концепції Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» докладніше
02 жовтня 2018, 15:56

Прийнято у першому читанні законопроект щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України

 

Сьогодні Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України) № 3433.

 

За відповідне рішення проголосувало 252 народних депутатів України.

 

«Це не звичайний законопроект. Держава Україна заборгувала, заборгувала тим людям, які не є громадянами України.  Коли наша держава знаходилися у небезпеці, вони, як волонтери  прийшли і захищали Україну, поклали свої життя, пожертвували своїм здоров'ям»,- наголосив Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря з парламентської трибуни перед голосуванням за цей законопроект.

 

 «Комітет з прав людини ще  майже два з половиною роки тому  розглянув цей законопроект і  рекомендував Верховній Раді прийняти його у першому читанні за основу. Отже, Комітет  закликає всіх підтримати законопроект  №3433».

 

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів 

(щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України)» № 3433 зареєстровано у ВРУ у листопаді 2015 року, розглянуто профільним Комітетом ВРУ з прав людини й травні 2016 року.

 

Метою даного законопроекту є врегулювання питання щодо визнання іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України такими, що перебувають на території України на законних підставах, спрощеного порядку надання таким особам громадянства або видачі таким особам посвідку на тимчасове проживання в Україні на час участі у захисті територіальної цілісності та недоторканості України.

 

Крім цього, метою законопроекту є захист прав та законних інтересів тих іноземців, які захищали територіальну цілісність України, та є громадянами держави-агресора або інших держав що не визнають територіальну цілісність України, у зв'язку із чим їх добровільне або примусове повернення до країни своєї громадянської належності порушуватиме їхні права.

 

Реалізація законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.