16 жовтня 12:38
Голова Комітету: влада здійснює неоголошену політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
10 жовтня 15:54
Відбулися парламентські слухання на тему: «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп» посилання...
09 жовтня 14:17
ДО УВАГИ учасників парламентських слухань на тему: «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп» (10 жовтня 2018 р., 12.00) докладніше
05 жовтня 12:40
Голова Комітету зустрівся з координатором системи ООН в Україні докладніше
04 жовтня 12:08
Голова Комітету взяв участь у міжнародній конференції щодо уточнення долі та місцезнаходження зниклих безвісти осіб докладніше
03 жовтня 16:55
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 жовтня 16:53
Голова Комітету зустрівся з Послом Норвегії докладніше
02 жовтня 15:56
Прийнято у першому читанні законопроект щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України докладніше
01 жовтня 2018, 13:59

Голова Комітету: дискримінація вимушених переселенців - один з пріоритетів влади

 

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що влада України де факто продовжує вести ганебну політику дискримінації внутрішньо переміщених осіб.

 

«На жаль, в черговий раз я мушу константувати відсутність в порядку денному ВРУ двох законопроектів, які на сьогодні є базовими для  захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Це законопроект № 6692 щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям і законопроект № 6240 про виборчі права ВПО»,- сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), №6240, який було зареєстровано більше,  ніж півтора роки тому, та Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян № 6692, який було розроблено за сприяння міжнародних і неурядових організацій та зареєстровано більше року тому.

 

За словами Григорія Немирі, невинесення  цих законопроектів на розгляд парламенту спочатку могло здатися непорозумінням, але тільки не після аналізу проекту Державного бюджету на 2019 рік.

 

«Після вивчення держбюджету  на наступний рік можна зробити наступний висновок - дискримінація вимушених переселенців є де факто одним з ганебних пріоритетів державної політики»,- підкреслив він.

 

Так, за словами Голови Комітету, на наступний рік уряд запланував на 170 млн. гривень менше фінансування щомісячної адресної допомоги ВПО, зокрема на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг. 

 

«Ми бачимо тенденцію. Це не випадковість. І хтось має за це відповісти», - наголосив Григорій Немиря.

 

Окрім того, він підкреслив, що вже вкотре де факто у бюджеті не передбачено ані копійки на імплементацію Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2010 року.