12 липня 13:05
Голова Комітету звернувся до Президента України через невиплату пенсій вимушеним переселенцям докладніше
11 липня 13:35
Прийнято у першому читанні законопроект про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами докладніше
11 липня 11:53
Відкриті звернення Голови Комітету Немирі Г.М. до Уряду, Президента України і Голови Верховної Ради щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам докладніше
03 липня 17:25
В Комітеті відбулася дискусія щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
01 липня 13:29
Комітет проведе засідання щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
20 червня 17:58
Голова Комітету зустрівся із Головою Моніторингової Місії ООН з прав людини докладніше
20 червня 17:50
3 липня відбудеться спільне засідання Комітетів ВРУ з прав людини та з питань соціальної політики докладніше
20 червня 08:54
Голова Комітету закликає захистити права та свободи вимушених переселенців докладніше
05 липня 2018, 15:51

Голова Комітету зустрівся з колишнім Міністром внутрішніх справ Колумбії

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з колишнім Міністром внутрішніх справ Колумбії, учасником мирних переговорів щодо припинення конфлікту в Колумбії Хуаном Фернандо Крісто.

 

Сторони обговорили ситуацію в Україні, особливо на Донбасі і в Криму, та дотримання прав і свобод людини в нашій державі.

 

У цьому зв‘язку Григорій Немиря детально поінформував свого співрозмовника щодо розвитку ситуації на Донбасі, яка  склалася через збройну агресію Росії проти нашої держави.

 

«За чотири війни на Донбасі загинуло 10,5 тисяч людей, 30 тисяч було поранено, майже 2  мільйони наших співгромадян стали внутрішньо переміщеними особами, 1,5 тисячі зникли безвісті. Конфлікт є затяжним»,- наголосив Григорій Немиря.

 

У свою чергу Хуан Фернандо Крісто розповів про досвід Колумбії у сфері моделей перехідного правосуддя, підходів та етапів мирного переговорного процесу, роботи з проурядовими силами самооборони, офіційної політики стосовно прав жертв конфлікту, демобілізації, роззброєння, реінтеграції комбатантів, стратегічних комунікацій, міжпартійному діалозі в рамках легітимної парламентської влади, ролі збройних сил та воєнної стратегії під час політичних переговорів.

 

«Для нас дуже важливою була гуманітарна перспектива конфлікту та приділення уваги постраждалим ( вони безпосередньо брали участь у мирних перемовинах). У Колумбії постраждали 7 мільйонів осіб, а 6 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами», - зазначив він.

 

Довідково: Хуан Фернандо Крісто, колишній Міністр внутрішніх справ Колумбії, був повноважним переговірником Гаванського переговорного процесу між Урядом Колумбії та представниками збройного угруповання Революційні збройні сили Колумбії (FARC), який працював над імплементацією мирної угоди і впровадженням правових реформ.

 

Конфлікт в Колумбії, який був припинений у 2016 році, призвів до наступних наслідків: 220 тис. людей вбито; майже 6 мільйонів внутрішньо переміщених осіб; понад 60,6 тис. випадків примусового зникнення, сексуальних злочинів і гендерно

обумовленого насильства; примусове вербування майже 6,5 тис. дітеи? і підлітків; 11 тис. жертв мін і саморобних вибухових пристроі?в.

 

До збройного конфлікту було залучено багато сторін и? інтересів, він став результатом політичних амбіціи?, соціальноі? и? економічноі? напруженості та конкуренціі? за ресурси. Еволюціі? та деградаціі? конфлікту сприяли численні фактори, включаючи нерозв'язані питання в галузі сільського господарства, виникнення та поширення наркотрафіку, низький рівень розвитку демократичних інститутів, незручні міжнародні конфлікти та інституціи?на і територіальна роздробленість держави.