Анонси подій

Перейти до розділу
17 вересня 14:32
Відбудеться круглий стіл на тему: "Перехідне правосуддя як шлях подолання наслідків конфлікту та збройної агресії" докладніше
11 вересня 13:36
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ докладніше
04 вересня 16:13
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 вересня 15:17
Голова Комітету: Уряд продовжує політику дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 липня 15:44
Відбулася організаційна зустріч щодо проведення форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" докладніше
12 липня 10:52
Прийнято Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти докладніше
11 липня 16:51
У Комітеті відбулася робоча дискусія докладніше
09 липня 13:04
Голова Комітету закликав Уряд виконати рішення суду щодо відновлення прав і свобод вимушених переселенців докладніше
06 липня 15:57
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир: досвід Колумбії для України» докладніше
02 липня 2018, 14:04

Голова Комітету: в Україні відбувається дискримінація вимушених переселенців

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря в черговий раз вимагає включити до порядку денного законопроект щодо виплати пенсій громадянам України, які перебувають у зоні конфлікту, та вимушеним переселенцям, і законопроект щодо забезпечення реалізації виборчих прав цих категорій громадян України .

 

«В черговий раз не включений до порядку денного  законопроект № 6692, який  стосується права на отримання пенсій, в першу чергу, вимушеними переселенцями та громадянами України, які перебувають у зоні конфлікту. Як голова Комітету, я сьогодні підіймаю це питання вже в п’ятнадцятий раз. Теж саме стосується і законопроекту № 6240 щодо забезпечення реалізації  виборчих прав цієї категорії громадян України»,- сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

««28 червня ми почули помпезні, але, на жаль, пусті привітання з черговою річницею Конституції України. І чим голосніше і помпезніше звучали ці привітання, тим більшим є розрив між словом і ділом».

 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, реєстр. № 6692, розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема, ООН, Ради Європи, Норвезької ради в справах біженців   та громадських організацій, та який пройшов усі комітети ВРУ, та про  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), реєстр. № 6240, який забезпечить можливість внутрішньо переміщеній особі, іншим мобільним всередині країни громадянам реалізувати свої законні та конституційні виборчі права на місцевих та парламентських виборах.

 

За словами Григорія Немирі, «блокування розгляду зазначених законопроектів свідчить про те, що в Україні відбувається пряма і непряма дискримінація окремих громадян України. Це грубе порушення статті 46 Конституції України».