08 лютого 12:41
Голова Комітету зустрівся з Послом Греції докладніше
07 лютого 16:52
Відбулося засідання Комітету докладніше
30 січня 13:14
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему: «Політика соціальної згуртованості в рік виборів: виклики і ризики для національної єдності та побудови миру на Сході України»» докладніше
17 січня 16:03
Голова Комітету зустрівся з Послом Угорщини докладніше
15 січня 14:31
Григорій Немиря: В Україні триває політика дискримінації вимушених переселенців докладніше
19 грудня 16:57
Сьогодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин докладніше
17 грудня 15:17
Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 грудня 18:00
Відбулась презентація концепції Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» докладніше
02 липня 2018, 14:04

Голова Комітету: в Україні відбувається дискримінація вимушених переселенців

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря в черговий раз вимагає включити до порядку денного законопроект щодо виплати пенсій громадянам України, які перебувають у зоні конфлікту, та вимушеним переселенцям, і законопроект щодо забезпечення реалізації виборчих прав цих категорій громадян України .

 

«В черговий раз не включений до порядку денного  законопроект № 6692, який  стосується права на отримання пенсій, в першу чергу, вимушеними переселенцями та громадянами України, які перебувають у зоні конфлікту. Як голова Комітету, я сьогодні підіймаю це питання вже в п’ятнадцятий раз. Теж саме стосується і законопроекту № 6240 щодо забезпечення реалізації  виборчих прав цієї категорії громадян України»,- сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

««28 червня ми почули помпезні, але, на жаль, пусті привітання з черговою річницею Конституції України. І чим голосніше і помпезніше звучали ці привітання, тим більшим є розрив між словом і ділом».

 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, реєстр. № 6692, розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема, ООН, Ради Європи, Норвезької ради в справах біженців   та громадських організацій, та який пройшов усі комітети ВРУ, та про  Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян), реєстр. № 6240, який забезпечить можливість внутрішньо переміщеній особі, іншим мобільним всередині країни громадянам реалізувати свої законні та конституційні виборчі права на місцевих та парламентських виборах.

 

За словами Григорія Немирі, «блокування розгляду зазначених законопроектів свідчить про те, що в Україні відбувається пряма і непряма дискримінація окремих громадян України. Це грубе порушення статті 46 Конституції України».