Анонси подій

Перейти до розділу
17 вересня 14:32
Відбудеться круглий стіл на тему: "Перехідне правосуддя як шлях подолання наслідків конфлікту та збройної агресії" докладніше
11 вересня 13:36
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ докладніше
04 вересня 16:13
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 вересня 15:17
Голова Комітету: Уряд продовжує політику дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 липня 15:44
Відбулася організаційна зустріч щодо проведення форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" докладніше
12 липня 10:52
Прийнято Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти докладніше
11 липня 16:51
У Комітеті відбулася робоча дискусія докладніше
09 липня 13:04
Голова Комітету закликав Уряд виконати рішення суду щодо відновлення прав і свобод вимушених переселенців докладніше
06 липня 15:57
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир: досвід Колумбії для України» докладніше
02 липня 2018, 13:54

Голова Комітету закликає прийняти в другому читанні і в цілому законопроект про правовий статус осіб, зниклих безвісти

 

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав народних депутатів України прийняти в четвер  у другому читанні  і в цілому Проект Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, реєстр. № 5435.

 

«Від імені Комітету з прав людини висловлюю задоволення щодо включення до порядку денного на четвер розгляду законопроекту № 5435 про  правовий статус осіб, зниклих безвісти. На нашу думку прийняття в другому читанні і в цілому зазначеного законопроекту відповідатиме базовим засадам і принципам міжнародного гуманітарного права», - сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

Нагадаємо, що наприкінці травня Комітет ВРУ з прав людини розглянув на своєму засіданні законопроект № 5435 і рекомендував ВРУ прийняти його в другому читанні  і в цілому. До законопроекту, в розробці якого брали участь міжнародні та громадські організації, в тому числі Міжнародний Комітету Червоного Хреста,  було подано 132 поправки, дві третини з яких враховано.

 

Ухвалення зазначеного законопроекту дозволить належним чином врегулювати правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечити належний правовий захист таких осіб та їхніх родичів, а також врегулювати питання їхнього розшуку у відповідності до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи. 

 

«За даними  Міжнародного Комітету Червоного Хреста, за чотири роки війни в Україні зникли безвісті понад 1,5 тисячі осіб, майже тисяча неідентифікованих тіл. Це - борг України перед власними громадянами. Створюються відповідні інституційні зімни. Ми сподіваємося, що сім‘ї осіб, зниклих безвісті, зможуть отримати відповіді на питання, які не дають їм засинати  кожної ночі», - зазначив Григорій Немиря.