Анонси подій

Перейти до розділу
12 листопада 16:26
Відбудуться комітетські слухання на тему: «Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до незаконних політично мотивованих переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях та в Російській Федерації» докладніше
19 листопада 13:29
Голова Комітету: в Україні відсутня політика щодо захисту прав і свобод вимушених переселенців докладніше
17 листопада 15:00
Голова Комітету: Форум "Парламентарів за глобальні дії" у Києві - це знак солідарності з Україною докладніше
16 листопада 20:30
"Парламентарі за глобальні дії" нагородили Олега Сенцова за захист демократії докладніше
16 листопада 15:59
Голова ВРУ Андрій Парубій привітав учасників Форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" докладніше
16 листопада 11:10
У Києві проходить Форум транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" докладніше
15 листопада 14:12
Голова Комітету: завтра у нас буде можливість обговорити агресію Росії проти України та злочини, пов‘язані з цим, безпосередньо з представниками МКС докладніше
05 листопада 13:30
Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
22 жовтня 13:11
Відбувся міжнародний форум з питань дотриманням прав ромських жінок в Україні посилання...
02 липня 2018, 13:54

Голова Комітету закликає прийняти в другому читанні і в цілому законопроект про правовий статус осіб, зниклих безвісти

 

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав народних депутатів України прийняти в четвер  у другому читанні  і в цілому Проект Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, реєстр. № 5435.

 

«Від імені Комітету з прав людини висловлюю задоволення щодо включення до порядку денного на четвер розгляду законопроекту № 5435 про  правовий статус осіб, зниклих безвісти. На нашу думку прийняття в другому читанні і в цілому зазначеного законопроекту відповідатиме базовим засадам і принципам міжнародного гуманітарного права», - сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

 

Нагадаємо, що наприкінці травня Комітет ВРУ з прав людини розглянув на своєму засіданні законопроект № 5435 і рекомендував ВРУ прийняти його в другому читанні  і в цілому. До законопроекту, в розробці якого брали участь міжнародні та громадські організації, в тому числі Міжнародний Комітету Червоного Хреста,  було подано 132 поправки, дві третини з яких враховано.

 

Ухвалення зазначеного законопроекту дозволить належним чином врегулювати правовий статус осіб, зниклих безвісти, забезпечити належний правовий захист таких осіб та їхніх родичів, а також врегулювати питання їхнього розшуку у відповідності до стандартів міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини та рекомендацій Ради Європи. 

 

«За даними  Міжнародного Комітету Червоного Хреста, за чотири роки війни в Україні зникли безвісті понад 1,5 тисячі осіб, майже тисяча неідентифікованих тіл. Це - борг України перед власними громадянами. Створюються відповідні інституційні зімни. Ми сподіваємося, що сім‘ї осіб, зниклих безвісті, зможуть отримати відповіді на питання, які не дають їм засинати  кожної ночі», - зазначив Григорій Немиря.