Анонси подій

Перейти до розділу
14 грудня 15:20
Відбудеться засідання Комітету докладніше
17 грудня 15:17
Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 грудня 18:00
Відбулась презентація концепції Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» докладніше
10 грудня 09:00
Заява Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Григорія Немирі з нагоди 70-ої річниці Загальної декларації прав людини докладніше
07 грудня 17:00
Відбулися заходи з нагоди 70-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини посилання...
06 грудня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 грудня 14:21
Голова Комітету звернувся до Кабінету Міністрів України щодо надання інформації про стан виконання Урядом Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» посилання...
23 листопада 17:22
Голова Комітету: правду про злочин Голодомору мають знати усі в Україні та за її межами докладніше
23 листопада 14:46
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Збройний конфлікт на Сході України: гуманітарна взаємодія з громадянами на непідконтрольних територіях» докладніше
16 квітня 2018, 13:55

Голова Комітету: ЄС закликає владу України негайно вирішити питання щодо виплати пенсій ВПО

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря повідомив, що Європейський Союз закликав владу України негайно вирішити проблеми з виплатою пенсій громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольних уряду територіях та внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

 «Після того, як  Рада Європи, ООН та Норвезька рада у справах біженців підтримали законопроект № 6692  з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям, я отримав офіційний лист від Єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнеса Хана», - повідомив  Григорій Немиря під час засідання Погоджувальної Ради.

«У листі Єврокомісар наголосив, що ЄС приділяє особливу увагу ситуації з правами людини на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також гуманітарній ситуації, зокрема вздовж лінії зітнення та на тимчасово непідконтрольних територіях. Це включає і виплату пенсій. У цьому питанні ЄС підтримує заклики невідкладно вирішити існуючи проблеми. Це  - офіційна позиція ЄС».

Нагадаємо, що Григорій Немиря звернувся до Європейської Комісії з проханням сприяти вирішенню питання щодо ухвалення законопроекту з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям. (http://kompravlud.rada.gov.ua/news/main_news/73829.html).

У цьому зв‘язку сьогодні Григорій Немиря вкотре констатував, що законопроект № 6692 відсутній у порядку денному ВРУ на цей тиждень.

«Це говорить про те, що у ВРУ блокується розгляд цього питання, вирішення якого суттєво б полегшило гуманітарну ситуацію цієї категорії  громадян України. Ми бачимо кричущий розрив між словами та діями очільників держави, які обіцяють вирішити це питання, але насправді воно не вирішується. Дуже важливо, щоб ми отримали відповідь, хто блокує розгляд цього питання», - підкреслив Голова Комітету

Окрім того, він повідомив, що 18 квітня відбудуться комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав» та висловив сподівання, що на цих слуханнях Уряд України буде представлений  міністром соціальної політики, міністром з питань ВПО та профільним віце-прем'єр-міністром.