Анонси подій

Перейти до розділу
17 вересня 14:32
Відбудеться круглий стіл на тему: "Перехідне правосуддя як шлях подолання наслідків конфлікту та збройної агресії" докладніше
11 вересня 13:36
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ докладніше
04 вересня 16:13
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 вересня 15:17
Голова Комітету: Уряд продовжує політику дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 липня 15:44
Відбулася організаційна зустріч щодо проведення форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" докладніше
12 липня 10:52
Прийнято Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти докладніше
11 липня 16:51
У Комітеті відбулася робоча дискусія докладніше
09 липня 13:04
Голова Комітету закликав Уряд виконати рішення суду щодо відновлення прав і свобод вимушених переселенців докладніше
06 липня 15:57
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир: досвід Колумбії для України» докладніше
16 квітня 2018, 13:55

Голова Комітету: ЄС закликає владу України негайно вирішити питання щодо виплати пенсій ВПО

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря повідомив, що Європейський Союз закликав владу України негайно вирішити проблеми з виплатою пенсій громадянам, які проживають на тимчасово непідконтрольних уряду територіях та внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

 «Після того, як  Рада Європи, ООН та Норвезька рада у справах біженців підтримали законопроект № 6692  з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям, я отримав офіційний лист від Єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнеса Хана», - повідомив  Григорій Немиря під час засідання Погоджувальної Ради.

«У листі Єврокомісар наголосив, що ЄС приділяє особливу увагу ситуації з правами людини на тимчасово непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також гуманітарній ситуації, зокрема вздовж лінії зітнення та на тимчасово непідконтрольних територіях. Це включає і виплату пенсій. У цьому питанні ЄС підтримує заклики невідкладно вирішити існуючи проблеми. Це  - офіційна позиція ЄС».

Нагадаємо, що Григорій Немиря звернувся до Європейської Комісії з проханням сприяти вирішенню питання щодо ухвалення законопроекту з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям. (http://kompravlud.rada.gov.ua/news/main_news/73829.html).

У цьому зв‘язку сьогодні Григорій Немиря вкотре констатував, що законопроект № 6692 відсутній у порядку денному ВРУ на цей тиждень.

«Це говорить про те, що у ВРУ блокується розгляд цього питання, вирішення якого суттєво б полегшило гуманітарну ситуацію цієї категорії  громадян України. Ми бачимо кричущий розрив між словами та діями очільників держави, які обіцяють вирішити це питання, але насправді воно не вирішується. Дуже важливо, щоб ми отримали відповідь, хто блокує розгляд цього питання», - підкреслив Голова Комітету

Окрім того, він повідомив, що 18 квітня відбудуться комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав» та висловив сподівання, що на цих слуханнях Уряд України буде представлений  міністром соціальної політики, міністром з питань ВПО та профільним віце-прем'єр-міністром.