20 березня 17:57
У Комітеті відбулася дискусія докладніше
18 березня 14:11
Голова Комітету закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісті докладніше
14 березня 16:15
Відкрите звернення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». докладніше
13 березня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
12 березня 15:37
Голова Комітету зустрівся з Послом Румунії докладніше
11 березня 13:21
Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців докладніше
04 березня 16:09
Голова Комітету зустрівся з Послом Швейцаріі докладніше
28 лютого 15:17
Голова Комітету зустрівся з Послом Литви докладніше
06 квітня 2018, 10:56

Григорій Немиря зустрівся з Генеральним Секретарем Спільноти Св. Егідія

 

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини, Заступник голови Партії "Батьківщина" Григорій Немиря провів зустріч з Генеральним Секретарем Спільноти  Св. Егідія Професором Адріано Рокуччі.

 

Сторони обговорили  ситуацію в Україні та захист прав і свобод людини в нашій державі, зокрема внутрішньо переміщених осіб і громадян України, які перебувають на окупованій частині території Донбасу.

 

"В Україні зараз більше 1,5 мільйони вимушених переселенців. Це люди, які вимушені були покинути свої домівки через небезпеку іхньому та життю членів їхніх родин. Вони не поїхали з нашої держави. Натомість влада замість захисту цієї категорії населення проводить політику прямої і непрямої дискримінації ВПО",- сказав Григорій Немиря, нагадавши, що згідно з даними ООН Україна займає 9-те місце у світі за кількістю ВПО, та 4-те після Сірії,  Іраку та Йємену за темпами зростання ВПО.

 

Окрім того, він поінформував свого співрозмовника про роботу Комітету, зокрема комітетські слухання, присвячені проблемам вимушених переселенців, які відбулися минулого року у Донецькій та Луганських областях, та заплановані на 18 квітня комітетські слухання на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав».

 

У свою чергу Професор Адріано Рокуччі наголосив, що  Спільнота Св. Егідія в Україні проводить активну  роботу,  направлену  на  допомогу  знедоленим людям: літнім людям, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув’язненим та бездомним.

 

Григорій Немиря подякував Адріано Рокуччі за допомогу, яку Спільнота Св. Егідія надає громадянам України, та висловив сподівання на подальшу співпрацю у майбутньому.

 

Нагадаємо, що  Спільнота Святого Егідія — це християнська організація, яка офіційно визнана католицькою церквою як «церковно-громадська світська асоціація». Була заснована у Римів 1968 році групою римських студентів, на чолі з Андреа Ріккарді, на хвилі реформ, ініційованих Другим Ватиканським собором.  Має понад 50 000 членів у більш ніж 70 країнах світу. Основними напрямками діяльності є допомога нужденним (бідним, бездомним, людям похилого віку, мігрантам тощо), діалог між церквами і релігіями.