Анонси подій

Перейти до розділу
14 грудня 15:20
Відбудеться засідання Комітету докладніше
17 грудня 15:17
Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 грудня 18:00
Відбулась презентація концепції Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» докладніше
10 грудня 09:00
Заява Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Григорія Немирі з нагоди 70-ої річниці Загальної декларації прав людини докладніше
07 грудня 17:00
Відбулися заходи з нагоди 70-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини посилання...
06 грудня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 грудня 14:21
Голова Комітету звернувся до Кабінету Міністрів України щодо надання інформації про стан виконання Урядом Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» посилання...
23 листопада 17:22
Голова Комітету: правду про злочин Голодомору мають знати усі в Україні та за її межами докладніше
23 листопада 14:46
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Збройний конфлікт на Сході України: гуманітарна взаємодія з громадянами на непідконтрольних територіях» докладніше
04 квітня 2018, 11:40

ВРУ ухвалила законопроект щодо особливостей оформлення документів ВПО та громадян, які проживають у зоні проведення АТО, у першому читанні

 

Сьогодні Верховна Рада Україна ухвалила у першому читанні за основу Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (щодо особливостей оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України), автори Немиря Г.М., Фельдман О. Б., Брензович В.І., Веселова Н.В., Пацкан В.В., реєстр. № 4023а.

За відповідне рішення проголосувало 230 народних депутатів України.

«Це питання боргу держави перед частиною громадян України. Йдеться про наших співгромадян, які не за власною волею опинилися в зоні бойових дій, в зоні проведення АТО. Це три категорії осіб - вимушені переселенці, громадяни України, які проживають в зоні ведення АТО на території, яку контролює Уряд України, та громадяни України, які проживають в зоні ведення АТО на території, яку тимчасово не  контролює Уряд України. Зараз ми маємо ситуацію, коли ці громадяни дискриміновані»,- сказав Голова профільного Комітету ВРУ з прав людини та автор цієї законодавчої ініціативи Григорій Немиря, представляючи законопроект №4023а з парламентської трибуни.

За його словами, йдеться про питання ідентифікації громадян. З об‘єктивних причин під час проведення АТО було втрачено доступ до первинних баз даних, які дозволяють ідентифікувати особу. Цим законом пропонується громадянам, які проживають в зоні АТО, отримувати документи за місцем звернення, громадянам, які переселилися із зони проведення АТО, – за місцем проживання або перебування; на додаток до підтверджуючих документів дозволяється використовувати дані державного реєстру виборців.

«Можна багато говорити про патріотизм, про любов до держави. Але ця любов проявляється в конкретних кроках. Не голосуючи за цей законопроект, ви змушуєте наших громадян отримувати паспорти Росії або ДНР. Пам‘ятайте, що права людини неподільні. Керуйтеся національними інтересами при голосуванні», - підкреслив Григорій Немиря.

Окрім того, він зазначив, що Комітет ВРУ з прав людини розглянув цей законопроект і в повному складі просить ВРУ підтримати його за підсумками першого читання за основу.

Нагадаємо, що Проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України
«Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (щодо особливостей оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України розроблено за власною ініціативою.

Проектом Закону пропонується внести зміну до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», доповнивши його статтею 93 «Особливості оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення».