Анонси подій

Перейти до розділу
14 грудня 15:20
Відбудеться засідання Комітету докладніше
17 грудня 15:17
Голова Комітету: влада здійснює політику з дискримінації вимушених переселенців докладніше
12 грудня 18:00
Відбулась презентація концепції Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» докладніше
10 грудня 09:00
Заява Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Григорія Немирі з нагоди 70-ої річниці Загальної декларації прав людини докладніше
07 грудня 17:00
Відбулися заходи з нагоди 70-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини посилання...
06 грудня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
03 грудня 14:21
Голова Комітету звернувся до Кабінету Міністрів України щодо надання інформації про стан виконання Урядом Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» посилання...
23 листопада 17:22
Голова Комітету: правду про злочин Голодомору мають знати усі в Україні та за її межами докладніше
23 листопада 14:46
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Збройний конфлікт на Сході України: гуманітарна взаємодія з громадянами на непідконтрольних територіях» докладніше
15 березня 2018, 17:07

Голова Комітету: Сьогодні призначають Уповноваженого ВРУ з прав людини, порушуючи Закон України про Уповноваженого з прав людини

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що сьогодні народні депутати України обирають і призначають Уповноваженого ВРУ з прав людини, порушуючи закон України про уповноваженого з прав людини.

«Ми маємо дуже серйозну правову колізію. Закон про уповноваженого ВРУ з прав людини передбачає таємне голосування при обранні уповноваженого ВРУ з прав людини, а регламент дозволяє це зробити відкритим голосуванням. 12 березня цього року була оприлюднена відповідна заява членів Комітету ВРУ з прав людини, які зверталися до Голови ВРУ з пропозицією, з огляду на порушення процедури,  і з огляду на те, що ситуація опинилася в неправовому полі, перезапустити процедуру обрання і призначення уповноваженого ВРУ з прав людини і робити це відповідно до Паризьких Принципів ООН», - сказав він з парламентської трибуни перед початком процедури обрання омбудсмена.

«На жаль, цього не відбулося. І зараз я хочу задати запитання усім, включаючи президію ВРУ та колегам – народним депутатам: як можна обирати і призначати уповноваженого ВРУ, порушуючи закон України про уповноваженого з прав людини? Як це взагалі можливо? Андрій Володимирович, Голова ВРУ, як повторюю своє запитання: як можна обирати уповноваженого з прав людини, порушуючи закон України про уповноваженого?» 

Нагадаємо, що відповідно до Закону  України про уповноваженого ВРУ з прав людини 6 червня було крайньою датою, коли відповідно до закону мали відбутися вибори і призначення уповноваженого. Цього не відбулося. В результаті чого процес призначення уповноваженого опинився в неправовому полі.  Крім того, були внесені зміни до закону України про регламент, які передбачають обрання уповноваженого ВРУ відкритим голосуванням.

У відповідь спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що зважаючи на неодноразові звернення щодо процедури обрання омбудсмена, він звернувся до регламентного Комітету ВРУ з проханням надати пояснення. Комітет на своєму засіданні 28 лютого 2018 року дав роз‘яснення, що процедура  призначення та звільнення з посади уповноваженого ВРУ з прав людини, що цей порядок визначається Конституцією України та регламентом ВРУ, тому  рішення про призначення на посаду та звільнення з посади уповноваженого ВРУ з прав людини відбувається згідно з частиною 7 статті 208 регламенту ВРУ України  - приймається ВРУ відкритим голосуванням більшістю голосів народних депутатів України від конституційного складу ВРУ. 

«І тільки цей документ для мене і для всієї ВРУ є роз‘ясненням як діяти в цій ситуації ВРУ. І сьогодні, розглядаючи це питання, ми опираємося на рішення регламентного Комітету ВРУ», - сказав Андрій Парубій.