20 березня 17:57
У Комітеті відбулася дискусія докладніше
18 березня 14:11
Голова Комітету закликав владу негайно виконати закон про зниклих безвісті докладніше
14 березня 16:15
Відкрите звернення Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин до Уряду щодо невідкладного забезпечення виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». докладніше
13 березня 17:15
Відбулося засідання Комітету докладніше
12 березня 15:37
Голова Комітету зустрівся з Послом Румунії докладніше
11 березня 13:21
Голова Комітету: влада свідомо дискримінує вимушених переселенців докладніше
04 березня 16:09
Голова Комітету зустрівся з Послом Швейцаріі докладніше
28 лютого 15:17
Голова Комітету зустрівся з Послом Литви докладніше
15 березня 2018, 17:07

Голова Комітету: Сьогодні призначають Уповноваженого ВРУ з прав людини, порушуючи Закон України про Уповноваженого з прав людини

Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив, що сьогодні народні депутати України обирають і призначають Уповноваженого ВРУ з прав людини, порушуючи закон України про уповноваженого з прав людини.

«Ми маємо дуже серйозну правову колізію. Закон про уповноваженого ВРУ з прав людини передбачає таємне голосування при обранні уповноваженого ВРУ з прав людини, а регламент дозволяє це зробити відкритим голосуванням. 12 березня цього року була оприлюднена відповідна заява членів Комітету ВРУ з прав людини, які зверталися до Голови ВРУ з пропозицією, з огляду на порушення процедури,  і з огляду на те, що ситуація опинилася в неправовому полі, перезапустити процедуру обрання і призначення уповноваженого ВРУ з прав людини і робити це відповідно до Паризьких Принципів ООН», - сказав він з парламентської трибуни перед початком процедури обрання омбудсмена.

«На жаль, цього не відбулося. І зараз я хочу задати запитання усім, включаючи президію ВРУ та колегам – народним депутатам: як можна обирати і призначати уповноваженого ВРУ, порушуючи закон України про уповноваженого з прав людини? Як це взагалі можливо? Андрій Володимирович, Голова ВРУ, як повторюю своє запитання: як можна обирати уповноваженого з прав людини, порушуючи закон України про уповноваженого?» 

Нагадаємо, що відповідно до Закону  України про уповноваженого ВРУ з прав людини 6 червня було крайньою датою, коли відповідно до закону мали відбутися вибори і призначення уповноваженого. Цього не відбулося. В результаті чого процес призначення уповноваженого опинився в неправовому полі.  Крім того, були внесені зміни до закону України про регламент, які передбачають обрання уповноваженого ВРУ відкритим голосуванням.

У відповідь спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що зважаючи на неодноразові звернення щодо процедури обрання омбудсмена, він звернувся до регламентного Комітету ВРУ з проханням надати пояснення. Комітет на своєму засіданні 28 лютого 2018 року дав роз‘яснення, що процедура  призначення та звільнення з посади уповноваженого ВРУ з прав людини, що цей порядок визначається Конституцією України та регламентом ВРУ, тому  рішення про призначення на посаду та звільнення з посади уповноваженого ВРУ з прав людини відбувається згідно з частиною 7 статті 208 регламенту ВРУ України  - приймається ВРУ відкритим голосуванням більшістю голосів народних депутатів України від конституційного складу ВРУ. 

«І тільки цей документ для мене і для всієї ВРУ є роз‘ясненням як діяти в цій ситуації ВРУ. І сьогодні, розглядаючи це питання, ми опираємося на рішення регламентного Комітету ВРУ», - сказав Андрій Парубій.