17 січня 17:18
Відбулося засідання Комітету докладніше
17 січня 17:16
Голова Комітету: до Європейської Комісії надіслано лист щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
17 січня 17:12
Vodafone: мобільний зв'язок України з окупованим Донбасом може бути відновлений вже завтра докладніше
16 січня 15:09
Голова Комітету звернувся до Європейської Комісії щодо виплати пенсій ВПО та громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу докладніше
15 січня 14:02
Голова Комітету зустрівся з представниками Європарламенту докладніше
15 січня 13:50
Комітет ВРУ з прав людини розгляне питання про відновлення мобільного зв'язку України з окупованим Донбасом докладніше
15 січня 13:47
Голова Комітету звертається до Європейської Комісії через ігнорування керівництвом ВРУ законопроекту про пенсійні виплати ВПО та громадянам, які залишилися на непідконтрольній території докладніше
12 січня 10:28
Звіт Громадської платформи моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини докладніше
18 грудня 2017, 13:56

Голова Комітету звернеться до Європейської Комісії, якщо законопроект щодо пенсійних виплат вимушеним переселенцям не буде винесений на розгляд ВРУ

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря заявив, що у випадку, якщо законопроект щодо виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям не буде внесений   на розгляд Парламенту України  у вівторок, він буде змушений звернутися до Європейської Комісії.

"Я не буду вчергове просити внести до порядку денного цей законопроект, на який вже давно чекають наші громадяни. Я, як голова Комітету, втомився порушувати це питання кожного разу на засіданні Погоджувальної Ради, і не мати потім жодного результату», - сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ. 

«Я просто інформую, що у випадку, якщо у вівторок, 19 грудня, цього законопроекту не буде на розгляді народних депутатів, я з чіткім розумінням пріоритетів національної безпеки нашої держави  і зобов‘язань України в рамках Угоди про асоціацію  звернуся до керівництва Європейської Комісії з наполегливим проханням і аргументацією щодо включення або повернення в список попередніх умов для отримання Україною  макрофінансової допомоги ЄС питання про зобов‘язання  виконання конституційного обов‘язку щодо виплати пенсій громадян України, які не за власною волею опинилися в зоні конфлікту, та вимушеним переселенцям». 

Голова Комітету ВРУ з прав людини також нагадав, що він вже надіслав три письмових звернення  до Голови Парламенту Андрія Парубія з проханням внести зазначений законопроект до порядку денного ВРУ, але жодної відповіді не було надано. 

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, реєстр. № 6692, який розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема, Норвезької ради в справах біженців і  Ради Європи,  і громадських організацій, та  пройшов вже всі Комітети ВРУ.