12 липня 15:44
Відбулася організаційна зустріч щодо проведення форуму транснаціональної мережі членів парламентів "Парламентарі за глобальні дії" докладніше
12 липня 10:52
Прийнято Закон про правовий статус осіб, зниклих безвісти докладніше
11 липня 16:51
У Комітеті відбулася робоча дискусія докладніше
09 липня 13:04
Голова Комітету закликав Уряд виконати рішення суду щодо відновлення прав і свобод вимушених переселенців докладніше
06 липня 15:57
Голова Комітету взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир: досвід Колумбії для України» докладніше
06 липня 13:12
Голова Комітету вітає рішення суду про скасування перевірок переселенців для отримання пенсій та соцвиплат докладніше
05 липня 15:51
Голова Комітету зустрівся з колишнім Міністром внутрішніх справ Колумбії докладніше
04 липня 17:19
Відбулося засідання Комітету докладніше
15 листопада 2017, 17:30

Відбулося засідання Комітету

Сьогодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.


Члени Комітету рекомендували повернути на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи 
Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення парламентського контролю за захистом прав та свобод внутрішньо переміщених осіб; осіб, що проживають на тимчасово окупованих територіях та на території проведення антитерористичної операції, реєстр. № 7027, внесений народним депутатом України Веселовою Н.В.


За результатами детального обговорення було рекомендовано профільному Комітету ВРУ  з питань інформатизації та зв'язку повернути на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсними та знищення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, реєстр. № 6630, внесений народними депутатами України Бурбаком М.Ю., Корчиком В.А., Дирівим А.Б. та іншими народними депутатами України (разом 16 підписів), та Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсними та знищення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, а також звільнення від сплати адміністративного збору за оформлення таких документів осіб, постраждалих в наслідок окупації або збройного конфлікту, реєстр. № 6630-1, внесений народним депутатом України Веселовою Н.В. Крім того, члени Комітету наголосили на необхідності невідкладного вирішення зазначеного у законопроектах питання та запропонували створити робочу групу з цього приводу за участі Комітету.


Йшлося про стан підготовки урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого 100-річчю проведення першого Курултаю кримськотатарського народу, яке має відбутися 6 грудня 2017 року.

 

Члени Комітету розглянули звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо ініціювання внесення змін в законодавчому порядку підсудності кримінальних проваджень за кримінальними правопорушеннями, вчиненими військовослужбовцями та іншими особами під час участі в антитерористичній операції.


Крім того, йшлося про питання, пов'язані зі створенням при Комітеті робочої групи з метою посилення контрольної та законопроектної функцій Комітету щодо забезпечення Урядом України стратегічних напрямів, визначених Національною стратегією у сфері прав людини. Будо вирішено, що групу очолить Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан.