Анонси подій

Перейти до розділу
04 грудня 14:55
Відбудеться круглий стіл на тему: «Гарантії прав людини відповідно до міжнародних стандартів. Міжнародний досвід та практична підтримка населення, постраждалих від воєнного конфлікту на сході України, з метою досягнення порозуміння та підтримання миру» докладніше
12 грудня 15:31
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ докладніше
08 грудня 14:46
Вітання Голови Комітету ВРУ з прав людини з нагоди Міжнародного дня прав людини докладніше
08 грудня 12:14
Голова Комітету: влада України дискримінує вимушених переселенців докладніше
08 грудня 12:11
Голова Комітету: для влади України права людини не є пріоритетом докладніше
29 листопада 08:58
Григорій Немиря увійшов до складу Виконавчого Комітету "Парламентарів за Глобальні дії" докладніше
28 листопада 13:36
Відбулося перше засідання Робочої групи з питань контролю за станом виконання Національної стратегії у сфері прав людини докладніше
27 листопада 19:00
Григорій Немиря виступив під час щорічного форуму "Парламентарів за глобальні дії" докладніше
27 листопада 09:05
Григорій Немиря братиме участь у щорічному форумі "Парламентарів за глобальні дії" докладніше
11 жовтня 2017, 12:06

Комітет: Омбудсмен має призначатися шляхом таємного голосування відповідно до Паризьких принципів ООН

Комітет ВРУ з прав людини наголошує, що призначення  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини має відбуватися шляхом таємного голосування та відповідно до Паризьких принципів ООН.

Про цей йдеться у ЛИСТІ Голови Комітету Григорія Немирі до Голови ВРУ Андрія Парубія.

«Відкрите голосування при призначенні на посаду Уповноваженого   суперечить Паризьким принципам ООН щодо національних інституцій з прав людини, та призведе до  руйнування  конституційного статусу незалежності  Уповноваженого  з прав людини. Прийняті рішення  на основі політичних угод можуть не тільки негативно вплинути на статус акредитації українського Уповноваженого, а й  підірвати  суспільну довіру до найвищого  незалежного органу з прав людини», - наголосив Григорій Немиря.

«Більше того,  неузгодженість норм в чинному  законодавстві України щодо процедури обрання  та звільнення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ставить під сумнів  легітимність  його обрання. Про це  неодноразово наголошувалось у зверненнях на адресу Верховної Ради України і Комету, зокрема від міжнародних та  правозахисних неурядових організацій».

У цьому зв‘язку у листі повідомляється, що «Комітет з прав людини, на своєму засіданні 4 жовтня ц. р.   розглянув  законопроекти (р.№№7018 та 7018-1), про внесення змін до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» щодо порядку призначення  на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і пропонує  Головному Комітету внести  їх на розгляд Верховної Ради України для ухвалення   з метою виправлення  невідповідності  норм у Законах України щодо призначення  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини таємним голосування шляхом подачі бюлетенів, як це передбачено у спеціальному Законі».

Нагадаємо, що 6 червня 2017 року розгляд   питання про призначення Уповноваженого під час пленарного засідання Верховної Ради України  не відбувся. Натомість 13.07 2017 року  Верховною Радою України було  ухвалено Закон України «Про Конституційний Суд України», у перехідних  положеннях  якого змінено порядок  призначення та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  з таємного голосування бюлетенями  на відкрите голосування (в редакції ст. 208 Регламенту Верховної Ради України), що суперечить ст. 6  та 9 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

Комітет з прав людини неодноразово висловлював свою позицію щодо недопустимості порушення норм національного та міжнародного законодавства при призначенні кандидатів на  посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема, і у зверненнях до Голови Верховної Ради України  (від 9, 23 червня, та 14 липня ц.р.).