Сьогодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Члени Комітету рекомендували ВРУ прийняти в другому читанні Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій, реєстр. № 1170 в редакції запропонованій Комітетом.

Голова Комітету Григорій Немиря наголосив, що у зв'язку із завершенням п'ятирічного терміну перебування на посаді чинного Уповноваженого Верховної  України Комітет ВРУ з прав людини розглядає питання про надання висновку Комітету щодо кандидатур внесених на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Так, згідно зі ст. 6 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»,  Комітет ВРУ з прав людини за результатами спеціальної перевірки подає Верховній Раді України свої висновки щодо кожної кандидатури на посаду Уповноваженого, відповідності її вимогам, передбаченим законодавством України та про відсутність причин, які б перешкоджали зайняттю нею цієї посади.

За словами Григорія Немирі, на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини внесені наступні кандидатури:

1)     Народного депутата України Денісової Людмили Леонтіївни (за ініціативи фракції «Народний Фронт» за підписами 125 народних депутатів);

2)     Народного депутата України Алєксєєва Сергія Олеговича (за ініціативи фракції БПП за підписами 123 народних депутатів);

3)     Мамалиги Андрія Володимировича (адвокат) (за ініціативи фракції Радикальної партії Олега Ляшка за підписами 116 народних депутатів).

Кандидат на посаду Уповноваженого Сергій Алєксєєв заявив, що ключовими пріоритетами в разі його обрання Омбудсменом стануть: захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та осіб, які залишилися на тимчасово окупованій території; виконання рішень ЄСПЛ; захист персональних даних; постійне представництво офісу омбудсмена в регіонах.

"Це засідання Комітету відповідає Паризьким принципам. На посаді омбудсмена намагатимуся добитися змін до КПК України, оскільки він був ухвалений за часів Януковича і викривлений в сторону обвинувачення, буду намагатися звільнити наших політв'язнів, які знаходяться в Росії, Криму та на Донбасі",- сказав кандидат на посаду Омбудсмена Андрій Мамалига. 

Інший кандидат на цю посаду Людмила Денисова заявила, що в разі обрання на посаду Уповноваженого буде керуватися Конституцією та законодавством України і захищатиме права і свободи громадян нашої держави.

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан підкреслив, що інститут Омбудсмена є однім з найпотужніших органів в Україні та заявив, що усі запропоновані кандидатури є достойними та мають бути розглянуті під час засідання ВРУ.

Заступник Голови Комітету Георгій Логвинський зазначив, що усі кандидати відповідають необхідним критеріям і народні депутати мають визначитися, кого вони підтримають, і проголосувати за найкращого.

Координатор проектів Freedom House в Україні Зорян Кісь наголосив, що процес відбору кандидатів не відповідає Паризьким Принципам, оскільки не відбулося жодних консультацій з правозахисниками,  а усі запропоновані кандидати є представниками політичних сил.

"Це результат політичних домовленостей. Тому нещодавно ми закликали голову ВРУ відкласти голосування і провести консультації із правозахисниками щодо кандидатур",- сказав він.

У свою  чергу  Олександр  Павліченко, представник Харківської  правозахисної групи, підкреслив, що правозахисники вимагали провести з ними консультації під час відбору кандидатів до їхнього подання до ВРУ і закликав удосконалити процес відбору кандидатур на посаду Уповноваженого згідно з європейськими принципами.

В обговоренні з цього приводу також взяли участь народні депутати, зокрема Василь Брензович, Мустафа Джемілєв Ірина Суслова, Рефат Чубаров та Леонід Ємець, представник "Групи 30 листопада" Олександр Ващук, Заступник голови ФПУ Євген Драп'ятий, Голова Союзу організацій інвалідів України Василь Назаренко, представник ГО "Національна асамблея інвалідів України" Олег Полозюк та інші.

Члени Комітету одноголосно вирішили, що три запропоновані кандидатури відповідають вимогам, передбаченим законодавством України, та наголосили, що причини, які б перешкоджали зайняттю ними цієї посади, відсутні.

Крім того, було розглянуто звернення Міністерства культури України та вирішено делегувати Першого заступника голови Комітету Валерія Пацкана до персонального складу Міжурядової українсько-німецької комісії із співробітництва  у справах осіб німецького походження, які проживають в Україні.

Також було вирішено делегувати Члена Комітету Ірину Суслову  для  участі у Регіональній конференції  для країн Центральної та Східної Європи «Створення законів з метою подолання насильства щодо жінок і дівчат», 12-14 червня 2017 р. у м. Бухарест, Румунія.

Було вирішено, що Комітет стане бенефіціаром проекту  “Місцеве спостереження за політичними процесами в України”, виконавець - Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа, донор - Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 

На засіданні Комітету  24 травня були присутні наступні народні депутати-члени Комітету:

Голова Комітету Григорій Немиря

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан

Заступник Голови Комітету Георгій Логвинський

Член Комітету Василь Брензович

Член Комітету Мустафа Джемілєв

Член Комітету Ірина Суслова

Член Комітету Рефат Чубаров

 

 


Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

16 квітня 2024 14:20
11 квітня 2024 10:33
10 квітня 2024 12:18
09 квітня 2024 14:53
02 квітня 2024 13:47
12 березня 2024 14:16
05 березня 2024 16:07
01 березня 2024 09:31
27 лютого 2024 14:47
26 лютого 2024 11:31