Голова Комітету ВРУ з прав людини, Заступник голови Партії «Батьківщина» Григорій Немиря наголосив, що боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті, антисемітизму, ксенофобії, дискри­мінації, а також проти переслідування за релігійними переконан­нями, гарантування всім особам, які проживають на території України, рівного ефективного захисту проти дискримінації за будь-якою ознакою завжди мають бути пріоритетами постійної дії.

 

«Це справді дуже правильно, що ми зібралися сьогодні, щоб обговорити ті нещадні 48 годин бійні у Бабиному яру, адже ці вихідні не лише знаменують 75 річницю того дня, коли загони вбивць з айнзатцгруп СС розпочали свою криваву роботу, вони також знаменують початок  Нюрнберзького процесу (п’ять років потому), під час якого міжнародний військовий трибунал судив 22 провідних нацистів за їхні злочини – у Бабиному яру та багатьох інших місцях нашої Батьківщини і всієї Європи», - сказав Григорій Немиря під час парламентських слухань на тему: «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність».


"Сьогодні у Бабиному Яру ми все ще дуже легко вирізняємо місце, де відбулася та бійня, а перебуваючи біля меморіалу та згадуючи ті жахи безмежного зла, ми замовкаємо. Сьогодні у Нюрнберзі ми можемо стояти на місці, де той жах почав пускати своє коріння".

 

За словами Голови Комітету, попри всі недоліки закону, які ми маємо в Україні, ми увічнили в своїх серцях ключовий спадок Нюрнберзького трибуналу. Адже те, що сталося у судовій залі 600 на Площі Правосуддя у Нюрнбергу вперше в історії людства заперечило безкарність країни-агресора за її жорстокі злочини. Злочин геноциду було визначено і внесено у міжнародні пакти  завдяки тому, що сталося у Нюрнберзі. 

 

Політик нагадав, що світ пройшов довгий шлях, щоб побудувати міцну структуру міжнародного кримінального правосуддя, і коли ми згадуємо про Бабин Яр, ми повинні згадати, що за останні 23 роки міжнародна спільнота створила шість великих трибуналів за  військові злочини. Так, Югославський конфлікт на початку 1990-х показав нам – у Сребрениці та інших місцях – що інші люди, окрім нацистів, були в змозі створити свій власний Бабин Яр. І саме ця паралель нарешті змусила Раду безпеки ООН притягнути до відповідальності воюючі сторони в Югославії за їхні злочини проти людяності.

            

"І нарешті, сьогодні, коли ми є країною, яка стала жертвою агресора Росії, який захопив наш Крим і  вторгся на Донбас, я також хочу вказати на ще один спадок, який залишили по собі події, що вшановуватимуться світом цими днями. Злочин агресії нагадує нам про вирок, винесений у Нюрнберзі, де проти архітекторів нацистського режиму було висунуто сильне звинувачення у «злочинах проти миру»",- підкреслив Григорій Немиря.

            

За його словами, сьогодні всі повинні сподіватися, що політичні і військові лідери по всьому світу засвоїли спадок Нюрнбергу і знають, що їхня відповідальність за жорстокі злочини – або скоєні напряму, або в якості керівників, які мали повноваження завадити таким злочинам і покарати тих, хто їх вчинив – рано чи пізно їх наздожене.    

            

"Тому один із спадків Нюрнбергу, і я не можу сказати спокута, адже ніщо не спроможне спокутати те, що сталося у Бабиному Яру, полягає в тому, що добі безкарності за жорстокі злочини проти миру настав кінець. Так, деяким з лідерів, відповідальним за масові вбивства цивільних та незаконні військові дії, поки що вдалося уникнути лави підсудних. Але вони більше не можуть сподіватися, що їм вдасться уникнути міжнародного правосуддя, претендуючи на законне або політичне право на безкарність.  Саме ті люди, які здійснили правосуддя у Нюрнберзі, створили найкраще вшанування і подбали про те, що з втрачених життів виросло щось варте, пристойне і людяне",- сказав Григорій Немиря.

                       

Він наголосив, що  боротьба проти всіх форм расової та етнічної ненависті, антисемітизму, ксенофобії, дискри­мінації, а також проти переслідування за релігійними переконан­нями, гарантування всім особам, які проживають на території України, рівного ефективного захисту проти дискримінації за будь-якою ознакою завжди мають бути пріоритетами.

 

«Ми маємо гостро і швидко реагувати на будь які прояви дискримінації», - сказав Григорій Немиря.

 

 

 

IMG_3012

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

03 травня 2024 10:15
02 травня 2024 15:42
16 квітня 2024 14:20
11 квітня 2024 10:33
10 квітня 2024 12:18
09 квітня 2024 14:53
02 квітня 2024 13:47
12 березня 2024 14:16
05 березня 2024 16:07
01 березня 2024 09:31