Сьогодні відбулося засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради.

 

Члени Комітету заслухали  інформацію Робочої групи Конституційної Комісії з питань прав, свобод і обов’язків людини та громадянина щодо напрацювання пропозицій про внесення змін до відповідного розділу Конституції України (розділ ІІ Конституції України «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина»).

 

"Ми провели 25 засідань і пройшли  весь другий розділ Конституції. Напрацьовані зміни, які ми вважаємо за потрібне внести до Конституції. До середини липня ми плануємо закінчити нашу роботу і направити запропоновані зміни в інші робочі групи для обговорення",- заявив Голова Робочої групи з напрацювання пропозицій із конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянин, Заступник голови Конституційної комісії Володимир Буткевичу. За його словами, запропоновані зміни також будуть надані на розгляд членів Комітету.

 

Під час засідання було заслухано інформацію Служби безпеки України щодо застосування Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, в'їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства).

 

За словами Заступника голови антитериростичного центру при СБУ - Начальника штабу  Гєннадія Кузнєцова, Тимчасовий порядок був прийнятий на основі закону по боротьбі з тероризмом і чітко визначає транспортні коридори, які погоджені з іншою стороною. Він також повідомив, що з 7 липня запрацює нова система перетину лінії розмежування, яка виключає спілкування заявника з контролером, скасовує паперові перепустки та спрощує порядок отримання електронних перепусток.

 

"Ці напрацювання ми розробили спільно з громадськими організаціями",- сказав Гєннадій Кузнєцов.

 

За словами представника громадської організації "Право на захист" Дмитра Наталухи, СБУ стала першим органом влади, який пішов на зустріч громадським організація у цій сфері і більшість пропозицій неурядових організацій була врахована при внесенні змін до Тимчасового порядку. Але, за його словами, все ще існує ряд проблем: виникли нелегальні пасажирські перевезення, які оминають пропускні пункти; затягується процес офрмлення дозволу на перетин: замість 10 днів до 3 місяців; неправильне оформлення перепусток; потрапляння людей на неконтрольовані території через Росію; посилення корупційної складової; тощо.

 

Голова Комітету Григорій Немиря звернув увагу на проблему гуманітарних вантажів, яка досі повністю не вирішена. Особливо це стосується приватної гуманітарної допомоги.

 

Члени Комітету також заслухали інформацію Міністерства культури України щодо інституційного забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері міжетнічних відносин та захисту прав національних меншин України.

 

У цьому зв'язку Член Комітету василь Брензович висловив занепокоєння через нещодавну ліквідацію інституту урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики. Григорій Немиря повідомив, що він направив запит до Прем'єр-мінстра України з проханням надати пояснення щодо інституційної складової формування та реалізації державної політики у сфері міжетнічних відносин та захисту прав національних меншин України

 

На засіданні Комітету 1 липня були присутні наступні народні депутати-члени Комітету:

 

Голова Комітету Григорій Немиря

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан

Заступник голови Комітету Георгій Логвинський

Член Комітету Василь Брензович

Член Комітету Ірина Суслова

 

                        

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

16 квітня 2024 14:20
11 квітня 2024 10:33
10 квітня 2024 12:18
09 квітня 2024 14:53
02 квітня 2024 13:47
12 березня 2024 14:16
05 березня 2024 16:07
01 березня 2024 09:31
27 лютого 2024 14:47
26 лютого 2024 11:31