ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Новини

Голова Комітету закликав Уряд поважати права і свободи вимушених переселенців
версія для друку
19 червня 2017
Голова Комітету закликав Уряд поважати права і свободи вимушених переселенців

 

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря закликав Уряд України припинити дискримінацію внутрішньо переміщених осіб та  негайно  привести у відповідність до  чинного законодавства урядову постанову щодо соціальних виплат цій категорії громадян України.

 

«Уряд багато говорить про реінтеграцію Донбаса. Але на практиці все по іншому. Не треба оголошень про "великі" плани, потрібно  поважати права і свободи власних громадян, а не дискримінувати їх",- сказав він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ. 

 

"Минулого року 410 тисячам пенсіонерів - громадянам України, які мали статус ВПО, було припинено виплати пенсій. Це відбулося через незаконні верифікації, через незаконну Постанова КМУ № 365 щодо соціальних виплат вимушеним переселенцям, яка суперечить Конституції та законодавству України і міжнародним зобов‘язанням нашої держави".

 

У цьому зв'язку Григорій Немиря нагадав, що 7 червня 2017 року на своєму засіданні  Комітет ВРУ з прав людини розглянув питання щодо забезпечення виконання органами виконавчої влади окремих вимог Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Обговорення цього питання висвітлило низку суттєвих проблем, пов’язаних з реалізацією Постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р., №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

 

 За результатами дискусії члени Комітету  вирішили звернутися до Прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана «з вимогою невідкладно вжити заходів щодо приведення у відповідність з чинним законодавством Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, та Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р., № 365 з врахуванням позиції громадських організацій з цього питання».

 

Зазначений лист опубліковано на сайті Комітету ВРУ з прав людини:

http://kompravlud.rada.gov.ua/kompravlud/doccatalog/document?id=58760

 

"Я закликаю Уряд привести у відповідність до законодавства України свої постанови та негайно припинити дискримінацію власних громадян",- зазначив Голова Комітету.

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)