ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Новини

Відбулося засідання Комітету
версія для друку
7 червня 2017
Відбулося засідання Комітету

 

Сьогодні відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

 

Члени Комітету рекомендували ВРУ направити на повторне перше читання Проект Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, реєстр.   № 5435, внесений народними депутатами України Геращенко І.В., Іоновою М.М., Луценко І.С., Фріз І.В., Тетеруком А.А., Рябчиним О.М., Мельничуком С.П., та відхилити альтернативний до нього Проект Закону про правовий статус осіб, зниклих безвісти, реєстр. № 5435-1, внесений народним депутатом України Наємом М.

 

Представники міжнародних та громадських організацій, присутні на засіданні, висловилися за ухвалення окремого законопроекту, який би законодавчо врегулював зазначене питання.

 

"Ми підтримуємо ухвалення окремого законопроекту у цій сфері. Це надзвичайно потрібно у ситуації, коли в країні вже налічуються тисячі зниклих безвісті",- сказала представник Червоного Хреста Аліна Мурзаєва.

 

Представник Місії ООН Тетяна Берегова наголосила, що місія неодноразово підкреслювала необхідність ухвалення такого закону та виступає за створення спеціального механізму для реагування на випадки зі зниклими безвісті.

 

Було рекомендовано ВРУ  прийняти в другому читанні   в  редакції запропонованій Комітетом Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб, реєстр. № 3459-1. 


Члени Комітету обговорили ситуацію, яка склалася з обранням Уповноваженого ВРУ з прав людини, та вирішили звернутися від Комітету до Голови ВРУ з проханням вжити заходів щодо можливості створення номінаційної комісії за участі представників громадськості для обрання Омбудсмена та для внесення змін  до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" з метою приведення його у відповідність до  Паризьких Принципів ООН.

 

Крім того, Члени Комітету заслухали  інформацію органів виконавчої влади щодо дотримання та реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на пенсійне забезпечення.

 

"Уряд продовжує приймати підзаконні акти, які суперечать законодавству та Конституції України. Це кричуще порушення прав вимушених переселенців, яких позбавляють соціальних виплат та пенсій. Це становить загрозу національній безпеці України",- наголосив Голова Комітету Григорій Немиря.

 

Представник офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини Аксана Філіпішина підкреслила, що в Україні влада дискримінує громадян України, зареєстрованих на непідконтрольний території Донецької та Луганської областей, та заявила про неприпустимість порушення їхніх прав і свобод.

 

За словами представниці ГО "Донбас SOS" Ольги Гвоздьової, міністерство соціальної політики створює штучні бар'єри для реінтеграції вимушених переселенців на території нашої держави.

 

Після обговорення було вирішено звернутися до КМУ із вимогою скасувати урядову Постанову 365, яка порушує чинне законодавство, Конституцію України та міжнародні зобов'язання нашої держави.

 

На засіданні Комітету 7 червня були присутні наступні народні депутати-члени Комітету:

 

Голова Комітету Григорій Немиря

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан

Заступник Голови Комітету Георгій Логвинський

Член Комітету Василь Брензович

Член Комітету Мустафа Джемілєв

Член Комітету Ірина Суслова

 

 

07062017-2

 

07062017-3

 

_DSC7881

 

_DSC7897

 

_DSC7864

 

_DSC7909

 

_DSC7821

 

_DSC7869

 

_DSC7807

 

_DSC7917

 

_DSC7930

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)