ПОШУК
Розширений пошук
Пошук здійснюється у публікаціях веб-сайту

Головна » Новини

Голова Комітету ініціює зміни до закону про обрання Омбудсмена для приведення його у відповідність до Паризьких Принципів ООН
версія для друку
7 червня 2017
Голова Комітету ініціює зміни до закону про обрання Омбудсмена для приведення його у відповідність до Паризьких Принципів ООН

 

Сьогодні Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря заявив, що ініціюватиме внесення змін до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" з метою приведення його у відповідність до  Паризьких Принципів ООН.

 

Про це він заявив у прямому ефірі програми "Ранкова Хвиля" на Громадському Радіо.

 

"Сьогодні на засіданні Комітету ВРУ з прав людини я планую виступити з ініціативою стосовно внесення змін до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" з метою приведення його у відповідність до  Паризьких Принципів ООН. Сподіваюся, що усі Члени Комітету підтримають відповідну пропозицію",- зазначив Григорій Немиря.

 

"Це дозволить законодавчо закріпити необхідність залучення представників правозахисних організацій до процесу обрання Омбудсмена".

 

Він нагадав, що до Комітету ВРУ з прав людини зверталася велика кількість авторитетних правозахисних організацій, які підкреслювали необхідність проведення попередніх консультацій з правозахисною спільнотою щодо відбору кандидатури на посаду Омбудсмена та його обрання у відповідності до Паризьких Принципів ООН, що передбачають проведення широких ґрунтовних консультацій з правозахисними організаціями та дотримання принципу змагальності і незалежності для уникнення політизації і партійних квот при висуненні кандидатур на цю посаду.


"Це дозволить нам мати незалежного незаангажованого позапартійного Омбудмена, який захищатиме права і свободи усіх громадян України",- наголосив Григорій Немиря.

 

Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)