17 лютого 2021, 17:55

Відбулось засідання Комітету

17 лютого 2021 року відбулось засідання Комітету в форматі відеоконференції.

В ході засідання члени Комітету розглянули низку законопроектів. Так, проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо реалізації конституційного права на звернення особами, які визнані судом недієздатними, реєстр. № 1186, рекомендовано повернути суб’єктам законодавчої ініціативи на доопрацювання, а проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України та Державної міграційної служби України щодо надання тимчасового захисту громадянам Республіки Білорусь, які масово вимушені шукати захисту в Україні внаслідок політичних переслідувань в Республіці Білорусь, реєстр.  4143, відхилити.

         Народні депутати України підтримали проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повноважень військово-цивільних адміністрацій з питань переведення дачних і садових будинків в жилі будинки, реєстр. № 3050, та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування, реєстр. № 4323, а також запропонували відхилити проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», реєстр. № 4492.

         Крім цього, на засіданні розглянуто питання про дотримання вимог Європейської конвенції про запобігання катуванням та нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню у виправній колонії № 77 міста Бердянськ.

В засіданні взяли участь народні депутати України:  Лубінець Д.В., Горбенко Р.О., Яковлєва Н.І., Джемілєв М., Касай К.І., Копиленко О.Л., Кузнєцов О.О., Мандзій С.В., Медведчук В.В., Новинський В.В., Тарасенко Т.П., Чийгоз А.З., Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Денісова Л.Л., Міністр юстиції України Малюська Д.Л.,  представники органів державної влади, громадськості та правозахисники.

Аудіозапис засідання:

Відеозапис засідання: