Головна > Документи > Заходи Комітету > Робочі та офіційні візити
28 липня 10:25
Інформація про становище національних спільнот в Україні посилання...
22 липня 10:33
Звіт про роботу Комітету за період третьої сесії посилання...
15 липня 18:09
Відбулось засідання Комітету докладніше
08 липня 16:04
Відбулись комітетські слухання на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав корінних народів і національних меншин» докладніше
01 липня 16:45
Відбулось засідання Комітету докладніше
23 червня 09:12
Кримчани зможуть зареєструвати факт народження дитини в Україні без проходження судових процедур – Дмитро Лубінець докладніше
17 червня 17:59
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 червня 12:21
Секретаріат Кабміну саботує утворення Комісії з питань зниклих безвісти – Дмитро Лубінець докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Робочі та офіційні візити

19 березня 2015, 15:05

Голова Комітету Григорій Немиря зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря провів зустріч з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ ОБСЄ)  Астрід Турс.

Сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію в Україні, дотримання прав національних меншин та проблеми внутрішньо переміщених осіб.

У цьому зв‘язку Григорій Немиря повідомив, що 11 березня за ініціативи Комітету  відбулися парламентські слухання ?на тему: «Роль, значення та вплив громадянського суспільства на формування етнонаціональної політики єдності в Україні», а 18 лютого Комітет  провів слухання на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».  5 березня члени Комітету затвердили рекомендації слухань (http://kompravlud.rada.gov.ua/kompravlud/control/uk/publish/article?art_id=50323&cat_id=45376).

«В Україні вже більше мільйона внутрішньо переміщених осіб. Наш обов‘язок забезпечити дотримання їхніх прав і свобод», - сказав Григорій Немиря.

       Йшлося також про розробку проекту Національної стратегії у сфері прав людини. Григорій Немиря повідомив, що проект стратегії буде передано Президенту України наприкінці місяця та підкреслив, що під час комітетських слухань з цього приводу  було рекомендовано затвердити Стратегію законом.

Астрід Турс підкреслила, що ОБСЄ вже зробила декілька пропозицій щодо стратегії, зокрема, створення інституцій, відповідальних за імплементацію законодавства у сфері прав людини.

Крім того йшлося про роботу структур ОБСЄ в Україні та їхню співпрацю з Комітетом з прав людини.