Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"
12 липня 13:05
Голова Комітету звернувся до Президента України через невиплату пенсій вимушеним переселенцям докладніше
11 липня 13:35
Прийнято у першому читанні законопроект про правовий статус і соціальні гарантії осіб, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами докладніше
11 липня 11:53
Відкриті звернення Голови Комітету Немирі Г.М. до Уряду, Президента України і Голови Верховної Ради щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам докладніше
03 липня 17:25
В Комітеті відбулася дискусія щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
01 липня 13:29
Комітет проведе засідання щодо невиконання судових рішень з поновлення виплати пенсій вимушеним переселенцям докладніше
20 червня 17:58
Голова Комітету зустрівся із Головою Моніторингової Місії ООН з прав людини докладніше
20 червня 17:50
3 липня відбудеться спільне засідання Комітетів ВРУ з прав людини та з питань соціальної політики докладніше
20 червня 08:54
Голова Комітету закликає захистити права та свободи вимушених переселенців докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

19 червня 2015, 14:31

Парламентський експертний семінар з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду

Сьогодні за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбувся Парламентський експертний семінар з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду.

"Ратифікація Римського Статуту та приєднання України до Міжнародного кримінального суду - це не примха якогось політика чи політичної сили, це зобов'язання, яке взяла на себе наша держава, підписавши Римський статут та ратифікувавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом",- наголосив Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря. "Зволікаючи з цим,  ми позбавляємо Україну міжнародно-правових засобів захисту від агресії Росії".

Він також нагадав, що Україна вже двічі зверталася до МКС стосовно визнання його юрисдикції: у лютому 2014 року щодо подій під час Євромайдану та у лютому 2015 року щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян.

Григорій Немиря підкреслив, що Комітет з прав людини підтримує ратифікацію Римського Статуту та приєднання України до Міжнародного кримінального суду.

"Минуло 15 років після того, як Україна підписала Римський Статут, але він досі не ратифікований. Після подій, які відбулися за останні 1,5 року, наші громадяни чекають від політиків відповідальності, покарання виних та неповторення подібного у майбутньому",- сказав Заступник голови Конституційної комісії України Віктор Мусіяка.

"Кожна демократичні країна вірить у те, що дотримання принципу верховенства права забезпечується Міжнародним кримінальним судом. Якщо Україна сповідує ті ж самі принципи, то Вам слід якомога скоріше ратифікувати Римський Статут та приєднатися до МКС",- підкреслив  Генеральний Секретар Парламентарів Глобальної Дії Давід Дона-Каттен.

За словами Радника з питань міжнародних відносин, члена Президії МКС Матіаса Гельмана, "саме Міжнародний кримінальний суд допомагає державам розслідувати найбільш серйозні порушення міжнародного права: тортури, військові злочини, депортацію, тощо та притягнути винних до відповідальності".

У заході, який проводили  Парламентарі Глобальної Дії, Правозахисний порядок денний та Центр Разумкова, брали участь керівництво Верховної Ради України, народні депутати України, представники Міжнародного кримінального суду, члени Європейського Парламенту, експерти та представники громадськості.