Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"

Анонси подій

Перейти до розділу
13 жовтня 09:27
Відбудеться засідання Комітету докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
07 жовтня 18:10
Голова Комітету Дмитро Лубінець провів зустріч з керівником департаменту з питань миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Сімоном Гайсбюлером докладніше
07 жовтня 17:51
Голова Комітету Дмитро Лубінець зустрівся зі співголовами Групи Кнесету з міжпарламентських зв’язків між Україною та Державою Ізраїль Євгеном Совою, Міхаелем Малкіелі та Арбелем Моше.
докладніше
06 жовтня 17:41
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 жовтня 15:30
Відбулась зустріч з представниками Асамблеї діаспор Світу докладніше
29 вересня 17:00
Відбувся круглий стіл на тему: «Нагляд за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних» докладніше
27 вересня 18:15
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

12 травня 2016, 13:33

Круглий стіл на тему: "Вдосконалення законодавства про реабілітацію жертв політичних репресій. Проблеми та перспективи"

12 травня 2016 року Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Програмою «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» провів круглий стіл на тему: «Вдосконалення законодавства про реабілітацію жертв політичних репресій. Проблеми та перспективи».

У заході взяли участь Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, директор Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» Ігор Когут, , представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, комісій з питань поновлення прав реабілітованих, товариств політичних в’язнів та репресованих, інших громадських організацій, науковці.

Начальник управління у справах ветеранів та учасників АТО Міністерства соціальної політики України Олександра Тарасова ознайомила учасників круглого столу з станом справ щодо реалізації державної політики України у цій сфері. З аналізом сучасного законодавства щодо реабілітації жертв політичних репресій на Україні виступив директор галузевого архіву СБУ, менеджер групи Реанімаційний пакет реформ «Політика національної пам’яті» Андрій Когут. Про законодавчі ініціативи щодо внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» учасників заходу поінформував народний депутат України Юрій Шухевич, автором і ініціатором внесення яких він є.

Найбільше увага учасників круглого столу була прикута до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», презентованого Українським інститутом національної пам’яті.

Виступаючі озвучили цілу низку проблемних питань, які потребують вирішення на законодавчому рівні, та висловили своє бачення щодо їх врегулювання, зокрема щодо перегляду порядку і розмірів компенсаційних виплат реабілітованим, підвищення їм пенсій, визначення правового статусу осіб, які в дитинстві потерпіли від політичних репресій, та гарантій їх соціального захисту.

  Перший заступник Голови Комітету Валерій Пацкан запевнив всіх учасників, що подані пропозиції щодо вдосконалення законодавства про реабілітацію жертв політичних репресій будуть проаналізовані,  узагальнені та використані Комітетом у законопроектній роботі.

 


IMG_1143

 

 

IMG_1189