Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"

Анонси подій

Перейти до розділу
13 жовтня 09:27
Відбудеться засідання Комітету докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
07 жовтня 18:10
Голова Комітету Дмитро Лубінець провів зустріч з керівником департаменту з питань миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Сімоном Гайсбюлером докладніше
07 жовтня 17:51
Голова Комітету Дмитро Лубінець зустрівся зі співголовами Групи Кнесету з міжпарламентських зв’язків між Україною та Державою Ізраїль Євгеном Совою, Міхаелем Малкіелі та Арбелем Моше.
докладніше
06 жовтня 17:41
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 жовтня 15:30
Відбулась зустріч з представниками Асамблеї діаспор Світу докладніше
29 вересня 17:00
Відбувся круглий стіл на тему: «Нагляд за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних» докладніше
27 вересня 18:15
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

19 вересня 2016, 13:08

Круглий стіл на тему: "Забезпечення дотримання громадянських і політичних прав визначених Міжнародним пактом ООН про громадянські і політичні права та Конвенцією Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод»

Сьогодні за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету Верховної Ради України у закордонних справах відбувся Круглий стіл на тему: "Забезпечення дотримання громадянських і політичних прав визначених Міжнародним пактом ООН про громадянські і політичні права та Конвенцією Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод». 

 

Під час круглого столу учасники обмінялися думками щодо поточного стану дотримання основоположних прав людини на тимчасово окупованій території та питання відступу України від деяких зобов'язань відповідно до Міжнародного пакту ООН та Конвенції Ради Європи. Зокрема, представники міжнародних організацій поінформували про діяльність моніторингових місій та співпрацю з Україною у сфері дотримання прав людини. Зі свого боку, народні депутати вказали на недоліки моніторингових механізмів, які існують наразі. 

 

Зокрема, у цьому зв'язку член Комітету з прав людини, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що вже протягом 2,5 років анексований Крим залишається за межами будь-яких моніторингових місій, і закликав міжнародні організації до більш активних дій щодо примушення Росії до дотримання міжнародних правових норм, зокрема невизнання легітимності Державної думи Російської Федерації, вибори до якої відбулися напередодні. 

 

Заступник голови Комітету з питань прав людини Георгій Логвинський, в свою чергу, додав, що Росія ігнорує заклики і рекомендації міжнародних організацій, в тому числі ПАРЄ. "Жодна рекомендація ПАРЄ, членом якої є Росія, не була виконана. Міжнародна спільнота зобов'язана реагувати. Якщо ми замовчуємо - це шлях до замороження конфлікту", - наголосив він.

 

Учасники також обговорили дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та проблеми, які виникають у цьому зв'язку. 

 

Під час дискусії Голова комітету з прав людини Григорій Немиря звернув увагу на неприпустимість деяких механізмів, які застосовуються органами державної влади України по відношенню до внутрішньо переміщених осіб, зокрема необґрунтоване припинення соціальних виплат. 

 

"Абсолютно неприпустимою є стигматизація громадян України, які є ще більш вразливими з огляду на те, що вони були змушені покинути місця свого проживання", - зазначив він. 

 

У круглому столі взяли участь Голова Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря,  Голова Комітету ВРУ у закордонних справах Ганна Гопко, народні депутати України, зокрема Заступник Голови Комітету з прав людини Георгій Логвинський та Член Комітету Рефат Чубаров, представники органів влади, представники міжнародних правозахисних організацій, зокрема Голова офісу, представник Генерального секретаря РЄ з питань координації програм співробітництва Ради Європи в Україні Мортен Енберг та Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурулу Апакан, представники громадських організацій та експертних кіл, зокрема Голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров та Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко

 

IMG_2372

 

 

IMG_2373

 

 

 

IMG_2374