Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"

Анонси подій

Перейти до розділу
19 квітня 10:47
Відбудеться круглий стіл на тему: «Війна, мир, реінтеграція: що буде після АТО?» докладніше
13 квітня 14:31
Відбудеться круглий стіл на тему: «Забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права - вагомий крок на шляху захисту прав людини» докладніше
19 квітня 15:56
Оголошення для учасників комітетських слухань на тему: «Стан реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, звільнення заручників та відновлення їхніх прав» докладніше
18 квітня 18:49
Комітет провів слухання щодо стану реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб докладніше
18 квітня 10:16
Григорій Немиря зустрівся з делегацією Управління Верховного комісара ООН з прав людини докладніше
17 квітня 15:44
Григорій Немиря зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ докладніше
16 квітня 13:55
Голова Комітету: ЄС закликає владу України негайно вирішити питання щодо виплати пенсій ВПО докладніше
06 квітня 10:56
Григорій Немиря зустрівся з Генеральним Секретарем Спільноти Св. Егідія докладніше
04 квітня 11:40
ВРУ ухвалила законопроект щодо особливостей оформлення документів ВПО та громадян, які проживають у зоні проведення АТО, у першому читанні докладніше
03 квітня 15:51
Відбулося засідання Комітету докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

25 травня 2017, 09:43

Круглий стіл" на тему: "Динаміка мирних зібрань: як гарантувати баланс свободи та безпеки?"

 

Сьогодні Комітет ВРУ з прав людини спільно із представниками громадської організації «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут «Республіка» та міжнародної організації «Офіс зі сприяння демократії» (Democracy Reporting International (DRI), Берлін)  провів експертний «круглий стіл» на тему: «Динаміка мирних зібрань: як гарантувати баланс свободи та безпеки?». 

Учасники заходу обговорили наступні питання: Як змінився характер мирних зібрань за останній рік; чи обмежує застосування дійсного законодавства проведення мирних зібрань; яких європейських практик і зобов’язань необхідно дотримуватися Україні.
"Місія Комітету з прав людини сприяти проведенню дискусії, щоб прихильники різних підходів щодо процедури проведення мирних зібрань змогли висловити свою думку. Було декілька законодавчих спроб врегулювати це питання. Є висновки Венеціанської Комісії та Дорадчої місії ЄС щодо цих законодавчих ініціатив",- наголосив Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря. "На мою думку, краще було б врегулювати це питання законодавчо, враховуючи найкращі світові практики".
Голова Інституту «Республіка» Володимир Чемерис представив моніторинговий звіт Інституту "Республіка" щодо Дотримання свободи зібрань  в Україні у 2016 році (http://inrespublica.org.ua/ostanni-novyny/dotrimannya-svobodi-zibran-v-ukrayini-u-2016-rotsi.html). За його словами, з'явилися нові тенденції: до мініму зведено судову заборону проведення мирних зібрань, але збільшилися загроза нападів під час зібрань.

"Я вважаю, що ухвалення закону щодо проведення мирних зібрань принесе більше загроз, ніж позитиву у цій сфері",- сказав він.

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ (ЦППР) Роман Куйбіда представив АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ щодо свободи мирних зібрань в Україні, розроблений ЦППР разом із експертами DRI.

Центру щодо свободи мирних зібрань в Україні.

"На нашу думку, компромісною відповіддю на питання про необхідність спеціального закону про свободу мирних зібрань може стати законодавство, що не створить зайвих бюрократичних перепон для реалізації права на мирні зібрання, але навпаки - покладе тверді позитивні зобов'язання органів влади, щоб гарантувати цю свободу",- підкреслив він.

У заході брали участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади, громадських та правозахисних організацій.

Круглий стіл організовано в рамках проекту, спрямованого на зміцнення потенціалу громадянського суспільства в регіонах України заради демократичних змін, що впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.