Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"
17 липня 11:29
БДІПЛ вітає ініціативу Комітету щодо формування конкурсної комісії за участі українських правозахисників при обранні Омбудсмена докладніше
14 липня 12:21
Комітет вчергове звернувся до Голови ВРУ з вимогою надати роз'яснення щодо ситуації з обранням Омбудсмена та забезпечити дотримання законодавства України і демократичних норм у цьому процесі докладніше
12 липня 15:55
Відбулося засідання Комітету докладніше
10 липня 13:51
Відбувся круглий стіл на тему: "Безправні і забуті: громадяни України в місцях несвободи на непідконтрольних Україні територіях (Крим, Донбас)" докладніше
23 червня 16:01
Комітет ініціює створення Конкурсної комісії за участі представників правозахисних організацій з проведення відбору кандидатів на посаду Омбудсмена докладніше
23 червня 15:58
Комітет закликає ВРУ невідкладно розглянути законопроект щодо реалізації виборчих прав вимушених переселенців докладніше
21 червня 15:54
Відбулося засідання Комітету докладніше
20 червня 15:50
Голова Комітету закликав провести засідання РНБО, присвячене проблемам ВПО докладніше
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS

Виїзне засідання Комітету у м. Сєвєродонецьк

11 Фото

Заходи Комітету

26 Фото

Зустрічі

33 Фото

Засідання Комітету

46 Фото

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

02 червня 2017, 14:36

Круглий стіл" на тему: "Динаміка мирних зібрань: як гарантувати баланс свободи та безпеки?"

 

Сьогодні Комітет ВРУ з прав людини спільно із представниками громадської організації «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут «Республіка» та міжнародної організації «Офіс зі сприяння демократії» (Democracy Reporting International (DRI), Берлін)  провів експертний «круглий стіл» на тему: «Динаміка мирних зібрань: як гарантувати баланс свободи та безпеки?». 

Учасники заходу обговорили наступні питання: Як змінився характер мирних зібрань за останній рік; чи обмежує застосування дійсного законодавства проведення мирних зібрань; яких європейських практик і зобов’язань необхідно дотримуватися Україні.
"Місія Комітету з прав людини сприяти проведенню дискусії, щоб прихильники різних підходів щодо процедури проведення мирних зібрань змогли висловити свою думку. Було декілька законодавчих спроб врегулювати це питання. Є висновки Венеціанської Комісії та Дорадчої місії ЄС щодо цих законодавчих ініціатив",- наголосив Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря. "На мою думку, краще було б врегулювати це питання законодавчо, враховуючи найкращі світові практики".
Голова Інституту «Республіка» Володимир Чемерис представив моніторинговий звіт Інституту "Республіка" щодо Дотримання свободи зібрань  в Україні у 2016 році (http://inrespublica.org.ua/ostanni-novyny/dotrimannya-svobodi-zibran-v-ukrayini-u-2016-rotsi.html). За його словами, з'явилися нові тенденції: до мініму зведено судову заборону проведення мирних зібрань, але збільшилися загроза нападів під час зібрань.

"Я вважаю, що ухвалення закону щодо проведення мирних зібрань принесе більше загроз, ніж позитиву у цій сфері",- сказав він.

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ (ЦППР) Роман Куйбіда представив АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ щодо свободи мирних зібрань в Україні, розроблений ЦППР разом із експертами DRI.

Центру щодо свободи мирних зібрань в Україні.

"На нашу думку, компромісною відповіддю на питання про необхідність спеціального закону про свободу мирних зібрань може стати законодавство, що не створить зайвих бюрократичних перепон для реалізації права на мирні зібрання, але навпаки - покладе тверді позитивні зобов'язання органів влади, щоб гарантувати цю свободу",- підкреслив він.

У заході брали участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади, громадських та правозахисних організацій. 


Круглий стіл організовано в рамках проекту, спрямованого на зміцнення потенціалу громадянського суспільства в регіонах України заради демократичних змін, що впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.