Головна > Документи > Засідання "Круглого столу"

Анонси подій

Перейти до розділу
13 жовтня 09:27
Відбудеться засідання Комітету докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
11 жовтня 16:07
Відбулися слухання у Комітеті на тему: «Проблемні питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю» докладніше
07 жовтня 18:10
Голова Комітету Дмитро Лубінець провів зустріч з керівником департаменту з питань миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Сімоном Гайсбюлером докладніше
07 жовтня 17:51
Голова Комітету Дмитро Лубінець зустрівся зі співголовами Групи Кнесету з міжпарламентських зв’язків між Україною та Державою Ізраїль Євгеном Совою, Міхаелем Малкіелі та Арбелем Моше.
докладніше
06 жовтня 17:41
Відбулось засідання Комітету докладніше
04 жовтня 15:30
Відбулась зустріч з представниками Асамблеї діаспор Світу докладніше
29 вересня 17:00
Відбувся круглий стіл на тему: «Нагляд за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних» докладніше
27 вересня 18:15
Голова Комітету зустрівся з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Засідання "Круглого столу"

23 травня 2017, 13:36

Круглий стіл на тему: "Порівняльний міжнародний досвід мирних процесів та факторів, які сприяють ефективному врегулюванню та розвитку примирення серед цивільного населення"

Комітет ВРУ з прав людини провів круглий стіл на тему «Порівняльний міжнародний досвід мирних процесів та факторів, які сприяють ефективному врегулюванню та розвитку примирення серед цивільного населення».

Учасники заходу обговорили наступні питання: законодавче врегулювання наслідків вимушеного переселення; роль ОБСЄ;  оцінка міжнародного посередництва; участь суспільства в формуванні мирних процесів та легітимність;  досвід роботи Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи та інші актуальні питання розвитку примирення у суспільних відносинах.

"Мінська група вивчила досвід розв'язання міжнародних конфліктів. Але скільки б досвіду ми не мали, наша ситуація є унікальною. У цьому зв'язку хотів би зазначити, що переважна більшість конфліктів виходили на нормалізацію через компроміси. Потрібно з мови ненависті перейти до порозуміння з населенням, яке проживає на тимчасово окупованих територіях. Нагально потрібна позиція української влади стосовно умов повернення на ці території",- сказав Представник України у робочій підгрупі з питань безпеки Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи Євген Марчук. 

У свою чергу Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголосив на нагальній необхідності для України ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду (МКС). 

"Як мінімум на три роки відкладено ратифікацію Римського статуту та приєднання України як сторони до Міжнародного кримінального суду. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Є всі ознаки цих злочинів на окупованій частині Донбасу",- сказав Григорій Немиря.


Координатор громадянської мережи ОПОРА Ольга Айвазовська наголосила наважливості для держави соціальної, економічної та політичної реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, що в майбутньому допоможе реінтеграції території нашої держави.

Експерт громадянської мережи ОПОРА Олександр Клюжев наголосив на важливості стратегічного плану з розвитку частини Донецької та Луганської областей, які знаходяться під контролем української влади.

"Як люди, які живуть на окупованій частині Донецької та Луганської областей, можуть хотіти повернутися під контроль української влади, якщо на контрольованій частині Сходу буде така ж жахлива ситуація",- підкреслив він.

"Мінський процес йде дуже складно, оскільки російська влада не хоче бачити Україну незалежною суверенною державою, а має на меті створити повністю підконтрольну територію, яку можна використовувати у своїх геополітичних інтересах",- сказав Надзвичайний і Повноважний Посол України,  представник України у робочій підгрупі з політичних питань Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи Олександр Моцик.

Максим Комісаров, начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності, зауважив, що одним з питань, яке обговорюється під час роботи Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи є питання здійснення заходів протимінної діяльності в зоні проведення АТО. У зв'язку з цим, він повідомив, що Міністерство оборони України спільно із зацікавленими центральними органами виконавчої влади, з врахуванням світового досвіду розробило законопроект про протимінну діяльність в Україні та наголосив на важливості ухвалення цієї законодавчої ініціативи найближчим часом.

Джонатан Кохен, керуючий директор "Conciliation Resources"(Велика Британія) наголосив, що врегулювання будь-якого конфлікту вимагає часу та терпіння і є суперечливим і політично важким процесом.

"Потрібні компроміси різних сторін, які можуть бути дуже болючими",- сказав він.

Девід Вуд, директор «Peaceful Change Initiative» (Велика Британія) зауважив, що для досягнення миру, а не лише підготовки папірця із досягнення миру, державі потрібно мати довіру серед різних груп населення та забезпечити для них справедливість у майбутньому.

У заході брали участь Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря  Заступник Голови  Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Алешка   СімкічКоординатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба Надзвичайний і Повноважний Посол України,  представник України у робочій підгрупі з           політичних питань Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи      Олександр МоцикПредставник України у робочій підгрупі з питань безпеки Мінської переговорної Тристоронньої контактної групи Євген Марчук, народні депутати України, представники органів державної влади, наукового середовища, громадських та міжнародних організацій, зокрема представники незалежної Міжнародної миротворчої Організації «Ресурси примирення» (Велика Британія), яка працює з розділеними конфліктом людьми на конфліктних (пост-конфліктних) територіях світу, для попередження насилля, врегулювання конфліктів та популяризації ідеї мирного суспільства.